ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Kríza v koalícii: lídri sa dohodli na pokračovaní vlády, ale rozpory pretrvávajú

bratislava-2303798_960_720.jpgLídri strán vládnej koalície Smer, SNS a Most-Híd sa na včerajšom stretnutí zhodli na pokračovaní súčasnej vlády. 

Rozpory sa im zatiaľ nepodarilo vyriešiť, pred novinárov predstúpil iba šéf strany Most-Híd Béla Bugár. Šéf SNS Andrej Danko, ktorý v pondelok vypovedal koaličnú zmluvu, bude ďalej rokovať s premiérom Robertom Ficom (Smer) o novom usporiadaní vzťahov v koalícii. Svoje konkrétne návrhy chce Danko predstaviť až v piatok.

Dôvodom nespokojnosti SNS je to, že na škandálne rozdeľovanie EÚ fondov na vedu na Ministerstve školstva, ktorému šéfuje Peter Plavčan (SNS), upozornili ľudia blízki Smeru. EÚ fondy na výskum mali pritom končiť vo firmách ľudí blízkych Smeru, ako Jozef Brhel a Fedor Flašík. Aj preto, že kritériá na ich prideľovanie boli nastavené ešte za bývalého ministra Juraja Draxlera (Smer).

SNS je tiež nespokojná s tým, že jej členovia nedostávajú vedúce funkcie v štátnej správe v regiónoch. Buď na nich ostávajú nominanti Smeru z čias predchádzajúcej jednofarebnej vlády, alebo ich dostávajú kandidáti strany Most-Híd.

Opozičné strany už zozbierali dostatok podpisov na zvolanie parlamentnej schôdze, na ktorej budú rokovať o odvolaní Plavčana. Zatiaľ nebudú iniciovať hlasovanie o nedôvere celej vláde.

 

 
 
Povedali o nás
gasparovic_ivan.jpg"Považujem Taliansko - Slovenskú obchodnú komoru za základný pilier našich vzťahov s Talianskom."
Ivan Gašparovič / Prezident Slovenskej republiky 2004-2014
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2017. All rights reserved