ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

V Petržalke otvorili športovisko, aké majú aj v New Yorku

jama.jpeg 4. októbra 2017 otvorili v Petržalke unikátne športovisko JAMA. Podobné majú aj obyvatelia New Yorku, Londýna, či Tokia.

Na ploche viac ako 17 árov sa môže vyblázniť naozaj celá rodina.„Jeho najväčšou výhodou je, že ‚hrať sa‘ môžu súčasne deti, mládež, dospelí aj seniori. Areál totiž poskytuje aktivity pre všetky vekové kategórie,“ povedal pri otvorení starosta Petržalky Vladimír Bajan.
Ako dodal, ide o ihrisko so špeciálnym mäkkým povrchom, ktorého prvky navrhli v úzkej spolupráci s obyvateľmi okolitých domov. A to je tiež jeden z dôvodov, prečo bude „naj“. Bude totiž spĺňať ich potreby.

Samotný povrch vytvára svojím farebným rozlíšením bežeckú dráhu pre deti, „naj“ budú 3D polgule na skákanie, alebo aj chodníček vhodný napríklad na preteky autíčok. Jedinečné sú takzvané balančné prvky, ktoré slúžia na zlepšenie držania tela a spevnenie samotného jadra. Nechýba ani malé ihrisko s bránkami na futbal.
Staršia mládež a dospelí si precvičia celé telo na modernej streetworkoutovej zostave. Vychytávkou je aj kopec s lezeckými úchytmi či samostatné cvičebné stroje pre seniorov.
Deti poteší pyramída z lanovej siete a obľúbená hojdačka „vtáčie hniezdo“.

Celý projekt stál 180 000 eur a hradila ho mestská časť zo svojho rozpočtu.


Zdroj: www.humanisti.sk

 
 
Povedali o nás

malatinsky_tomas.jpg"Medzinárodné obchodné komory ako je Taliansko - Slovenská obchodná komora na jednej strane podporujú zahraničné spoločnosti, aby na Slovensku rozvíjali svoje podnikateľské aktivity, a zároveň môžu byť vynikajúcim nástrojom pre slovenské podniky, ktoré sa chcú uplatniť v talianskom prostredí."

Tomáš Malatinský / Minister Hospodárstva Slovenskej republiky 2012-2014
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2018. All rights reserved