ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Máte podnikateľský nápad? Nazbierajte skúsenosti v zahraničí!

wood-3157395_960_720.jpg Chceli by ste rozbehnúť vlastné podnikanie a získať zručnosti od skúseného podnikateľa z inej krajiny Európskej únie?

V tom prípade program Erasmus pre mladých podnikateľov môže byť pre Vás ideálnou voľbou!

Erasmus pre mladých podnikateľov (EYE) je cezhraničný výmenný program, ktorý dáva novým podnikateľom príležitosť zažiť neoceniteľnú pracovnú skúsenosť v zahraničí.

Kto sa môže do programu zapojiť?

Nádejní noví podnikatelia, ktorí sú pevne rozhodnutí rozbehnúť svoje vlastné podnikanie, alebo už podnikajú, no nie viac ako tri roky.

Skúsení podnikatelia, ktorí vlastnia alebo riadia malý alebo stredne veľký podnik v inej zúčastnenej krajine.


Program je financovaný Európskou komisiou a ponúka mladým nádejným podnikateľom možnosť rozvíjať svoje zručnosti a naučiť sa ako prevádzkovať vlastný podnik. Okrem toho im dáva príležitosť získať nové kontakty, dozvedieť sa o inom európskom trhu a rôznych spôsoboch podnikania a objaviť pritom potenciálne možnosti spolupráce.

Hlavným cieľom programu programu EYE je vyzdvihnúť myšlienku podnikania, rozšíriť medzinárodný rozhľad a konkurencieschopnosť malých a stredných podnikov a podporiť potenciálnych začínajúcich podnikateľov a novozaložené malé a mikro podniky.

Postup účasti na programe je relatívne jednoduchý, stačí sa prihlásiť na webovej stránke https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/, vyplniť online prihlášku priložením CV a podnikateľského plánu a následne si nájsť a budovať vzťah online s hostiteľským podnikateľom. Po spoločnej dohode na cieľoch a činnostiach začínajúceho a hostiteľského podnikateľa, nasleduje schválenie a vzápätí vycestovaním začínajúceho podnikateľa k hostiteľskému podnikateľovi sa začína realizovať samotný výmenný pobyt.


Zapojte sa! Stačí 5 krokov! ZAČÍNAJÚCI PODNIKATEĽ

Zapojte sa! Stačia 3 kroky! HOSTITEĽSKÝ PODNIKATEĽ


Viac informácií o programe nájdete na vyššie uvedenej webovej stránke alebo sa obráťte na Taliansko-Slovenskú obchodnú komoru so sídlom v Bratislave, ktorá podporuje program EYE už od roku 2008. Pôsobí ako sprostredkovateľská organizácia a zároveň ako kontaktné miesto programu. Neváhajte a kontaktujte nás! Radi Vám poskytneme všetky potrebné informácie. Naše kontaktné údaje nájdete nižšie.


Na základe doterajších skúseností môžeme vyhodnotiť tento program ako úspešný, najmä začínajúci podnikatelia mali a stále majú pozitívne skúsenosti s hostiteľskými podnikateľmi, buď pokračovali v spolupráci aj po skončení programu alebo sa pustili do vlastného podnikania.


Prečítajte si rozhovory s Tomášom a Editou, ktorí sa s nami podelili o svoje zážitky a skúsenosti s programom EYE.
Kontakt:

Taliansko-Slovenská obchodná komora
Michalská  7, 811 01 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
E-mail: project@camitslovakia.sk      
 
Povedali o nás

 strokendl_miroslav.jpg"Taliansko - Slovenskej obchodnej komore sa podarilo stať sa jedným z pilierov rozvoja a dobrej obchodnej spolupráce medzi Talianskom a Slovenskom."

Miroslav Štrokendl / VicePrezident Taliansko-Slov. obchodnej komory 2008-2010
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved