ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Prehľad nových zmien, ktoré schválil parlament

undefinedParlament schválil novelu Zákona o hazardných hrách, ktorá sprísňuje podmienky ich prevádzkovania a zvyšuje ochranu spotrebiteľov.

Umožňuje súkromným firmám prevádzkovať online stávkové hry, internetové herne a kasína. Ustanovuje nového regulátora.

Schválili aj exekučnú imunitu SPP, aby štátny podnik nemusel platiť 30 mil. € za zmenky bývalej Union banky.

Všetky registračné pokladnice budú musieť byť napojené na Finančnú správu. Cieľom projektu e-Kasa je boj proti daňovým únikom, štátu má priniesť 120 mil. € ročne.

Daňový bonus na deti do šesť rokov sa budúci rok zdvojnásobí na 266 € ročne, schválil parlament. Daňové príjmy štátu klesnú budúci rok o 75 mil. €. Poslanci tiež odobrili obedy zadarmo v materských a základných školách, s nákladmi 80-120 mil. € ročne.

Poslanci schválili legislatívu definujúcu garantovanú energetickú službu. Štát ju chce využívať pri rekonštrukciách svojich budov, náklady budú splácané z budúcich úspor energií.


 
 
Povedali o nás

jaquotot_ignacio"Medzi politikmi, podnikateľmi a ostatnými obchodnými komorami, sa Taliansko - Slovenská obchodná komora teší veľmi dobrému menu."

Ignacio Jaquotot / je riaditeľom Divízie zahraničných dcérskych bánk Intesa Sanpaolo a v rokoch 2009-2012 bol Prezidentom Camit
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved