ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Múzeum Bojnice vystaví kópiu Turínskeho plátna

default.jpgMúzeum Bojnice sprístupní verejnosti v kaplnke Bojnického zámku výstavu pod názvom Turínske plátno a rúška z Ovieda.
Návštevníci múzea si v rámci nej budú môcť od 23. mája pozrieť i kópiu Turínskeho plátna. "Výstava bude prezentovať jedinečnú kópiu Turínskeho plátna, jednej z najuctievanejších relikvií vôbec. Kópia bola vyrobená presne podľa originálu, ktorý sa nachádza v Turíne. Práce na jej výrobe trvali takmer päť rokov a na samotnej výrobe sa podieľalo niekoľko desiatok ľudí vrátane odborných pracovníkov univerzít,"  informovala vedúca oddelenia múzejnej komunikácie, marketingu a služieb návštevníkom SNM - Múzea Bojnice Petra Gordíková. Plátno so šírkou 111 centimetrov a dĺžkou 436 centimetrov je utkané ručne na tkáčskom stave. Následne bolo maľované krvou, vlhčené vodou i prepaľované ohňom tak, aby sa čo najvernejšie podobalo originálu.

Source: teraz.sk

 
 
Povedali o nás

roberto_martini.jpg"Talianska ambasáda v Bratislave vyvinula veľmi dobrú spoluprácu s Taliansko - Slovenskou obchodnou komorou a rád vždy uvidím obe inštitúcie v spoločnom súznení."

Martini Roberto / bývalý Veľvyslanec Talianskej republiky na Slovensku 2012-2016
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 (0)948 899 880
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved