ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Diaľnica Zvolen-Lučenec: víťaz je známy, konkurencia oponuje

highway.jpg

Národná diaľničná spoločnosť vyhodnotila ponuku konzorcia Doprastav, Strabag a Eurovia ako najvýhodnejšiu v tendri na 9 km úsek rýchlocesty R2 medzi Zvolenom a Lučencom.

V tendri prvýkrát nerozhodovala iba cena, ale aj kvalitatívne parametre. Víťazná ponuka znie na 232 mil. €, najnižšia bola 210 mil. € (Váhostav). Konkurenčné firmy sa odvolali a podozrievajú víťaza z kartelu, keďže francúzsky koncern Vinci mal v tendri firmy v dvoch konzorciách (okrem Eurovie aj firmy SMS, SMP CZ a Dodin Campenon Bernard). NDS oponuje, že Vinci združuje vyše 3.000 firiem a niektoré z nich dlhodobo súťažia o verejné zákazky aj na Slovensku. Tender NDS na výstavbu 4,3 km diaľničného severného obchvatu Prešova vyhralo konzorcium pod vedením Váhostavu s cenou 143 mil. €. NDS predpokladala cenu 170 mil. €. Obchvat by mal byť dokončený v roku 2023.

Source: sme.sk
 
 
Povedali o nás

malatinsky_tomas.jpg"Medzinárodné obchodné komory ako je Taliansko - Slovenská obchodná komora na jednej strane podporujú zahraničné spoločnosti, aby na Slovensku rozvíjali svoje podnikateľské aktivity, a zároveň môžu byť vynikajúcim nástrojom pre slovenské podniky, ktoré sa chcú uplatniť v talianskom prostredí."

Tomáš Malatinský / Minister Hospodárstva Slovenskej republiky 2012-2014
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved