ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Kartel z roku 2004 ožil, Slovensku hrozia pokuty

8588gocommissioneeuropea2.jpgEurópska komisia (EK) sa chystá pokutovať Slovensko za to, že nepotrestalo kartel stavebných firiem z roku 2004.

Šesť stavebných firiem (Strabag, Doprastav, Skanska, Inžinierske stavby, Betamont a Mota-Engil) dostalo od Protimonopolného úradu v roku 2006 pokutu 45 mil. € a neskôr pribudol aj 5-ročný zákaz podieľať sa na verejných zákazkách. Pokuty ale zaplatili iba firmy Skanska, IS a Betamont. Jediná firma, ktorá na kartel doplatila, bola Skanska. Po tom, ako pokutu zaplatila, vymenila vedenie a prestala dávať úplatky/manipulovať tendre, prišla o tri veľké diaľničné zákazky a postavila už iba dve diaľnice. Naopak Doprastav a Strabag sa pokute aj zákazu vyhli, sú najúspešnejšími firmami v obchode so štátom a stále čelia podozreniam z kartelu. EK zvažuje, že bude od Slovenska vymáhať EÚ fondy na projekty, ktoré získali firmy z kartelu. Môže ísť o desiatky aj stovky miliónov eur.

Source: N/4


 
 
Povedali o nás

roberto_martini.jpg"Talianska ambasáda v Bratislave vyvinula veľmi dobrú spoluprácu s Taliansko - Slovenskou obchodnou komorou a rád vždy uvidím obe inštitúcie v spoločnom súznení."

Martini Roberto / bývalý Veľvyslanec Talianskej republiky na Slovensku 2012-2016
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 (0)948 899 880
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved