ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Pellegrini: tému U.S. Steel môžeme otvoriť aj v Bruseli

steel .jpg Oceliareň U.S. Steel oznámila prepúšťanie 2.500 zo svojich 12.000 zamestnancov krátko po tom, ako vypršala platnosť memoranda s vládou SR z roku 2013.

V ňom na oce liareň zaviazala udržať zamestnanosť výmenou za štátnu podporu, najmä v oblasti energetiky. Teraz oceliareň chce, aby štát výnos z emis ných povoleniek využil na podporu investícií priemyselných firiem do energetiky. Tiež požaduje zľavu z ceny elektriny. Problémy hlásia aj oceliarne v Rakúsku a Čechách. Na trhu EÚ je prebytok ocele a rastú ceny energií a emisných povoleniek.

Vláda je ochotná o požiadavkách U.S. Steel rokovať, aj na pôde EÚ, uviedol premiér Peter Pellegrini.

EÚ môže pomôcť oceliarňam zavedením emisnej dane na dovozy, o ktorej hovorí nová šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Daň má zabrániť presunu výrob, ktoré produkujú vysoké emisie, do krajín mimo EÚ. Francúzsky prezident Emmanuel Macron hovorí, že podobná daň je nevyhnutná. EÚ ale zatiaľ nepodnikla konkrétne kroky na jej zavedenie.

Source: dennikN.sk, dennikN.sk, climatechangenews.com
 
 
Povedali o nás

foto baretta.jpg"Stále mám v živej pamäti návštevu v Taliansko-Slovenskej obchodnej komore, ktorá mala pre mňa osobitý význam. Jej účelom bolo získanie bližších informácií o intenzívnej činnosti talianskych priemyselných podnikov na území Slovenska."

Pier Paolo Baretta / Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva a financií Talianskej republiky
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 (0)948 899 880
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2019. All rights reserved