ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Reformy v zdravotníctve: čo sa ministrovi Druckerovi podarilo za prvý rok vo funkcii

ospedali1.jpg Reformný minister zdravotníctva Tomáš Drucker (Smer) počas prvého roka vo funkcii presadil zákaz exportu liekov a vymenil vedenia niektorých nemocníc.

Všeobecná zdravotná poisťovňa začala šetriť na liekoch a starostlivosti. Naopak sa mu nepodarilo presadiť nový systém spoplatnenia návštev u lekára. Lekári jeho návrh odmietli a on ho stiahol. Mešká návrh na zmeny v pohotovostiach a urgentných príjmoch. Pokračujú projekty na zavedenie eHealth, platieb DRG, či výstavba novej nemocnice. Tento rok chce určiť základný balík starostlivosti, ktorý bude zadarmo, ako aj spoplatnené výkony. Chce predstaviť aj plán zatvárania alebo transformácie niektorých nemocníc.

Ministerstvo zdravotníctva chce určiť maximálne čakacie lehoty. Dnes čaká pacient na termín u špecialistu v priemere 30 dní, na niektoré operácie až 120 dní. Okrem toho plánuje rozšíriť počet špecialistov, najmä v regiónoch s dlhými čakacími lehotami. Za dlhým čakaním je najmä nedostatok financií, dodatočné financie sa ale budú hľadať ťažko.

 
 
Povedali o nás

roberto_martini.jpg"Talianska ambasáda v Bratislave vyvinula veľmi dobrú spoluprácu s Taliansko - Slovenskou obchodnou komorou a rád vždy uvidím obe inštitúcie v spoločnom súznení."

Martini Roberto / Veľvyslanec Talianskej republiky na Slovensku
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2018. All rights reserved