ISO9001 certifikát IT | SK | Vyhľadávanie
 

Vláda pripravuje nové opatrenia proti daňovým podvodom

accounting-1928237_1280.png Vláda plánuje prijať ďalšie opatrenia proti daňovým podvodom.

Odhaduje, že vlani bol výpadok príjmov na DPH až 29% z potenciálneho výberu. Tento podiel bol najvyšší v stavebníctve, až 50%. Preto chce od developerov veľkých rezidenčných, kancelárskych, či obchodných projektov vyžadovať predloženie kompletnej účtovnej dokumentácie. Ak bude mať daňový úrad pochybnosti, nepovolí kolaudáciu stavby. Nové pravidlá by sa nemali týkať individuálnej výstavby rodinného domu, kde sú pritom úniky najvyššie. Daňoví experti upozorňujú, že nové opatrenie je zbytočné. V roku 2016 sa totiž zaviedol prenos daňovej povinnosti pri stavebných prácach na odberateľa. DPH štátu teda odvedie až posledná firma v reťazci.

Ďalším opatrením je, že firmy budú musieť vopred elektronicky oznamovať daňovému úradu detaily každej cezhraničnej prepravy tovaru. Finančná správa tak vďaka mýtnemu systému bude mať v reálnom čase prehľad o pohybe kamiónov a tovaru. Má to zabrániť podvodným vývozom tovaru. Podobný systém už funguje v Maďarsku či Poľsku.

 
 
Povedali o nás

boselli_mario"S Taliansko - Slovenskou obchodnou komorou sme dosiahli veľmi kvalitné výsledky, je to prostredník, ktorý skutočne odráža taliansku podnikateľskú realitu na Slovensku."

Mario Boselli / Prezident Taliansko - Slovenskej obchodnej komory 2003-2009
 
 
Kontakt
Sídlo:
Michalská 7
81101 Bratislava
Tel.: +421 2 541 31 290
Sme členom
&nsbp;
Úvod Camit Služby Členstvo Podnikanie Podujatia Publikácie Novinky Kontakty Camera di commercio Italo-Slovacca
© 2018. All rights reserved