Do Popradu už o pár dní zavíta festival Viva Italia

  • Jún 10, 2019

viva italia.jpg 7. ročník festivalu VIVA ITALIA sa bude konať v Poprade od 12. do 15. júna 2019 a bude mať ako hosťovský región Sardíniu s delegáciou asi 60 ľudí vrátane umelcov, podnikateľov, atď.

Jedinečnú pouličnú taliansku atmosféru zabezpečí najmenej 40 gastrostánkov z rôznych talianskych regiónoch a večerné Street-bands.

Okrem tradičných stánkov s jedlom a s výrobkami talianskeho trhu sa v tomto roku po prvý krát uskutoční aj „Sardínske mestečko“,  venované výlučne sardínskym hosťom, s kuchyňou, hudbou, dielňami a pod.

Dňa 12.06. o 18.00  bude slávnostný otvárací ceremoniál s krátkym koncertom sardínskej detskej organovej školy, a o 19.00 hod. v Evanjelickom kostole  sa oficiálny otvárací koncert uskutoční s tenormi z mestečka Oliena na Sardínii (dedičstvo UNESCO) a s elektronickou harfou Raoula Morettiho, obaja po prvýkrát na Slovensku.

Deň, štvrtok 13.06 bude venovaný Sardínii od 18.00 hod. na námestí Sv. Egídia so sprievodom sardínskych kostýmov a potom s vystúpeniami na hlavnom pódiu folklórnych skupín, detí hrajúcich na ťahacie harmoniky, hráča na launedass, a so záverečnou prehliadkou vzácnych kostýmov návrhárky Sonia Flauto, ktoré odprezentujú slovenské modelky.

Každý deň sa bude konať aj špeciálna Apúlska varná dielňa s putujúcou kuchárkou Alessandrou Ferramosca, ktorá naučí nadšencov varenia, ako pripraviť slávne apúlske cestoviny a iné špeciality.

V piatok 14.06. o 19.00 hod. si nenechajte ujsť husľový koncert Orchestra Tereza a jej deti v Evanjelickom kostole  s hudbou A. Vivaldiho.

V gastronomickej oblasti  bude tento rok festival podporovať partnerstvo medzi hotelovými školami IIS Deodato v Oristane a hotelovou akadémiou „Otta Brucknera“ v Kežmarku, ktoré spoločne budú kurátorom Galavečera festivalu, ktorý ponúkne to najlepšie zo sardínskej gastronómie.

V ten istý deň sa v dopoludňajších hodinách v „Aquacity“ uskutoční „kuchárska show“ sardínskej kuchyne pre kuchárov a  hotelierov z tatranského regiónu.

Na druhej strane, tradičný Kinofestival  v kine Tatran bude ponúkať denné tituly venované známym talianskym umelcom, zatiaľ čo Tatranská galéria v Poprade bude hosťovať výstavu Morská Čiara" slávneho umelca Mariana Chela, ktorá bude slávnostne otvorená Vernisážou dňa 13.06 o 16.30.

Súčasťou festivalu bude aj pavilón venovaný talianskym spoločnostiam pôsobiacim v regióne v spolupráci s Taliansko-slovenskou obchodnou komorou v Bratislave.

Tento ročník festivalu otvára aj propagačné partnerstvo s najlepšími talianskymi reštauráciami na Slovensku.

Do festivalu sa tento rok zapoja aj mestá Levoča a Kežmarok, v ktorých sa bude konať celý rad exkluzívnych podujatí, ktoré majú UNESCO ako spoločnú tému.

Niektoré fascinujúce koncerty venované pamiatkam UNESCO sa budú konať v Kostole sv. Jakuba v Levoči a Drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku, v ktorom sa bude konať vystúpenie zboru tenoristov z mestečka Oliena na Sardínii (tiež dedičstvo UNESCO) a podmanivej elektronickej harfy Raoula Morettiho.

Nenechajte si ujsť exkluzívnu nočnú show  „Akčného maľovania“ od sardínskeho umelca Mariana Chela z farieb a hudbu (Kombozet kvarteto z Košíc) na námestí mesta Levoča 13.06 o 21.45 a na zámku mesta Kežmarok piatok 14.06. o 21.45.

Kompletný program a podrobné informácie o podujatiach nájdete na stránke www.vivaitalia.sk, kde si môžete tiež stiahnuť exkluzívne zľavy.


 Späť

Najčítanejšie správy