Bratislava získa 15 miliónov eur, chystá viaceré projekty

  • November 28, 2019

Bratislava 2.jpgDo kasy hlavného mesta pribudne 15,1 mil. €. Pôjde o dotáciu  zo strany vlády, ktorá sa zároveň rozhodla, že Bratislave odpustí úver vo výške 10 mil. €.

Mesto ho od štátu získalo ešte v rokoch 2014-15. Získané peniaze mesto použije na rôzne účely. Medzi plánovanými projektmi je napríklad rozšírenie električkových tratí, nové cesty, výsadba 10.000 stromov, ale aj zariadenia pre seniorov. Mesto poukazuje na to, že jeho budúcoročné príjmy sa znížia o 12 mil. €. v dôsledku zníženia dane z príjmov.

Vláda pomôže Bratislave aj v iných oblastiach. Podporí plánovanú výstavbu nájomných bytov a umožní obmedziť ťažbu dreva v mestskom lesoparku. Zároveň mestu poskytne desiatky miliónov eur na nové kongresové centrum, ktoré by mohlo vzniknúť na mieste súčasnej budovy Istropolisu.

Primátor Matúš Vallo s premiérom Petrom Pellegrinim diskutovali aj o bratislavskom kraji VÚC. Obidvaja sa zhodli na tom, že by mal byť zrušený a jeho právomoci by mali prejsť na mesto. Šéf VÚC Juraj Droba však s týmto krokom nesúhlasí.

Zdroj: (etrend.sk, sme.sk)

 Späť

Najčítanejšie správy