Núdzový stav v Bergame: 405 mŕtvych, šokujúce video

  • Marec 17, 2020
undefined Pohrebníctva z iných miest poskytnú Bergamu pomoc.
Bergamo je jedno z najviac postihnutých miest v Taliansku. Obyvatelia Bergama sú konfrontovaní nielen s karanténou, ktorá platí pre celé mesto, ale najmä s hrozivými číslami: koronavírus devastuje domovy a nemocnice v celej provincii. Nakazených síce pribúda pomalšie, ale mŕtvych je veľmi veľa a ich počet stále narastá. Od nedele do pondelka bolo v meste zaregistrovaných 83 úmrtí. Primátor požiadal poskytovateľov pohrebných služieb z iných miest o pomoc. V meste Brescia, kde je 2918 prípadov, pribudlo 445 nakazených.

Mnoho priateľov a členov Taliansko-Slovenskej obchodnej komory nás kontaktuje a opisuje zúfalú situáciu. Viceprezident Francesco Amitrano hovorí o situácii, ktorú možno prirovnať k vojnovému stavu: “Je spoločenskou povinnosťou ostať doma a v žiadnom prípade nevychádzať.” Všetci ľudia by mali dať na prvé miesto vlastné zdravie. “Zvuk sirén tu v meste je ohlušujúci. Po tom, ako uzavreli letisko, jediné, čo počuť, sú sanitky a vrtuľníky záchrannej zdravotnej služby.”

Vo videu vidno rakvy, poukladané jedna vedľa druhej, vnútri kostola, ktorý sa nachádza neďaleko cintorína v Bergame. V márniciach už nie je miesto, preto sú rakvy umiestnené v kaplnke.

undefined


 Späť

Najčítanejšie správy