Školy ostávajú zatvorené. Aktuálne informácie o koronavíruse

  • Marec 25, 2020

25.03 covid.jpgPri vstupe vo nemocníc, závodov a obchodoch sa bude merať teplota čela.

V pondelok na Slovensku pribudlo 19 nových prípadov Covid-19 a celkový počet stúpol na 204, negatívnych testov bolo 3.736. Slovensko už má možnosť robiť 2.000 testov na koronavírus denne, uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Polovicu môžu robiť štátne zariadenia a polovicu súkromné laboratóriá. Doteraz mohol štát robiť 600 testov denne, skutočnosť bola polovičná.

Vláda prijala 30 opatrení na boj s pandémiou. Schválila zákon, aby v čase krízy mohla cez lokalizáciu mobilov monitorovať pohyb ľudí s koronavírusom. Od 30. marca sa bude pri vstupe vo nemocníc, závodov a obchodoch merať teplota čela. Rúška sú povinné na uliciach, v nemocniciach a obchodoch. Do 30. apríla sa zakazujú dražby a exekúcie majetku. Služby notárov či advokátov budú ďalej dostupné. Počas krízy nebudú pre ľudí platiť lehoty, ktoré im určujú úrady. Obchody budú v nedeľu zatvorené. Penzisti môžu nakupovať len od 9:00 do 12:00. Ruší sa bezplatná doprava vlakmi pre študentov. Umožnia sa testy ľudí na Covid-19 pred nemocnicami. RTVS bude každý deň o 18:00 vysielať omšu.

Školy ostávajú zatvorené, termín ich otvorenia vláda ešte nemá. Nebude Testovanie deviatakov ani písomná časť maturitnej skúšky. Prijímacie skúšky na stredné školy majú byť do 30. júna, zápisy prvákov na základné školy budú elektronicky 15.-30. apríla.

Premiér Igor Matovič chce znížiť platy politikom a úradníkom. Ešte nevie, či budú súhlasiť koaliční partneri.

Farmári žiadajú štát, aby prechodne zrušil maximálny rozsah nadčasov v Zákonníku práce, pre súčasný nedostatok pracovníkov.

Japonsko navrhlo odloženie letných Olympijských hier v Tokiu približne o rok. Verejnoprávna RTVS odložila na neurčito spustenie športového TV kanála, pre zrušenie všetkých športových podujatí by nemal čo vysielať.

Zdroj: sme.sk, hnonline.sk, aktuality.sk, etrend.sk, dennikN.sk, sme.sk, etrend.sk
Foto: wired.com

 Späť

Najčítanejšie správy