Koronavírus, aktualizácia piatok 22. máj 2020

  • Máj 22, 2020

 nuove-misure-prevenzione-coronavirus-bar-ristoranti-negozi.jpgVo štvrtok Slovensko zaregistrovalo iba 1 nový prípad Covid-19.

Vo štvrtok 21. mája pribudol na Slovensku iba 1 nový prípad Covid-19, vyliečilo sa 11 ľudí a nikto nezomrel. Bolo otestovaných 2751 ľudí. Celkový počet pozitívnych prípadov je doteraz 1503, počet vyliečených stúpol na 1256 a počet obetí ostáva nezmenený, 28.
Reštaurácie protestujú proti podmienkam, ktoré im nastavil Úrad verejného zdravotníctva. Vnútri môže byť iba jeden zákazník na 15 m2. Medzi stolmi tak majú byť rozostupy päť metrov, pričom na terasách sú to dva metre a v Rakúsku 1,5 metra. Väčšina reštaurácií buď neotvorí, alebo bude pravidlá porušovať. Dve tretiny reštaurácií už prepúšťali, dokonca aj donedávna nedostatkových pracovníkov na trvalý pracovný pomer.
Protestuje aj Únia fitnescentier. V pondelok ráno chce zablokovať cesty do Bratislavy, s cieľom donútiť vládu umožniť im otvoriť. Vláda ale argumentuje, že posilňovne sú veľmi rizikové pre šírenie nákazy.

Zdroj: trend.sk, tvnoviny.sk

foto: cnare.it

 Späť

Najčítanejšie správy