Koronavírus, aktualizácia piatok 29. máj 2020

  • Máj 29, 2020

AgenziaFo210.jpg Slovensko nezaregistrovalo vo štvrtok žiadny nový prípad Covid-19.

Vo štvrtok 28. mája nepribudol na Slovensku žiadny nový prípad Covid-19, vyliečilo sa 6 ľudí a nikto nezomrel. Bolo otestovaných 1848 ľudí. Celkový počet pozitívnych prípadov je doteraz 1520, počet vyliečených stúpol na 1338 a počet obetí ostáva nezmenený (28).

„Koronavírus je na Slovensku potlačený,” komentoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Zdravotníctvo aj súdy už budú od júna fungovať ako pred pandémiou.

Úrad verejného zdravotníctva vydal pravidlá na pracoviskách po pandémii. Odporúča home office, rúška a dvojmetrové vzdialenosti a neodporúča veľké stretnutia, výťahy a klimatizáciu. Firmy nemajú povinnosť kupovať zamestnancom rúška a merať im teplotu.

Krízový štáb povolil od štvrtka nepravidelnú leteckú dopravu do ôsmich štátov (Česko, Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko), s kapacitou do 20 cestujúcich. Pri návrate do 48 hodín nemusia klienti absolvovať karanténu.

Predajca nábytku We-Tec je prvou firmou, ktorej súdy na vlastnú žiadosť zrušili dočasnú ochranu pred konkurzom. Využíval ju dva týždne, ale zahraniční dodávatelia mu prerušili dodávky a žiadali platbu vopred. Tržby firmy sú na 20% úrovne spred pandémie.

Zdroj: sme.sk, sme.sk, dennikn.sk, hnonline.sk, dennikn.sk

foto: avvenire.it

 Späť

Najčítanejšie správy