Koronavírus, aktualizácia streda 3. jún 2020

  • Jún 3, 2020

covid.jpgSlovensko má 3 nové prípady Covid-19. Od polnoci sa obnovuje voľný pohyb medzi Slovenskom a Českom.

V utorok na Slovensku pribudli tri nové prípady nákazy koronavírusom. Laboratória otestovali ďalších 2336 vzoriek. Doteraz sa tak na Slovensku nakazilo celkovo 1 525 ľudí. Celkovo na Slovensku zomrelo 28 pacientov s ochorením Covid-19. Z nákazy sa vyliečili ďalší traja ľudia, spolu je už 1 375 vyliečených pacientov.
Od dnešnej polnoci sa úplne obnovuje voľný pohyb na hranici medzi Slovenskom a Českom, ako to bolo pred pandémiou koronavírusu. V Prahe to oznámili premiér Igor Matovič a jeho český náprotivok Andrej Babiš.
Dopyt po službách cestovného ruchu je nízky napriek dnešnému uvoľneniu reštrikcií. Zväz cestovného ruchu tvrdí, že táto situácia potrvá až do konca tohto roka. Aj v hoteloch, ktoré otvárali medzi prvými, je obsadenosť iba 10% a nízky je aj počet rezervácií na leto. Rezervácie návštevníkov zo zahraničia sú nulové.
Napriek tomu, že dnes dôjde k uvoľneniu opatrení, väčšina kúpalísk tento víkend ešte neotvorí. Dôvodom je, že štát stále nešpecifikoval podmienky, za akých môžu otvoriť.
O odklad splatnosti zdravotného poistenia za marec doteraz požiadalo 12.000 firiem a živnostníkov.
Z prieskumu Mnforce vyplýva, že v máji sa veľmi obávalo o stratu práce 17% Slovákov, kým v marci to bolo ešte 35%. S postupom vlády v boji proti pandémii je spokojných 45% Slovákov.

Zdroj: hnonline.sk, dennikn, dennikn, sme.sk

Foto: europskenoviny.sk


 Späť

Najčítanejšie správy