NÁVŠTEVA TALIANSKEHO VEĽVYSLANCA MEUCCIHO V SLOVENSKO-TALIANSKEJ OBCHODNEJ KOMORE

  • Jún 29, 2020
visita ambasciatore.png S veľkým potešením sme dnes privítali talianskeho veľvyslanca na Slovensku Gabriele Meucciho a zástupcu veľvyslanca Francesca Corsara.
Prinášame text tlačovej správy Talianskeho veľvyslanectva v Bratislave ohľadom stretnutia, ktoré sa dnes uskutočnilo v priestoroch Camit. Tlačová správa sa nachádza na stránke Talianskeho veľvyslanectva na tomto linku.

Bratislava, 29. jún 2020 - Taliansky veľvyslanec na Slovensku Gabriele Meucci dnes uskutočnil návštevu Slovensko-talianskej obchodnej komory.
Počas návštevy, ktorá sa konala po valnom zhromaždení 2020 komory a po zrušení núdzového stavu na Slovensku spôsobeného pandémiou veľvyslanec Meucci vyjadril predsedovi komory Dr. Alexandrovi Reschovi svoje uznanie za vykonanú prácu, trvalú a plodnú spoluprácu a podporu, ktorú komora poskytla talianskym podnikom počas krízy.
Počas núdzového stavu komora uskutočnila širokú škálu informačných iniciatív, zorganizovala viac ako 25 webinárov zameraných na školenie a pomoc talianskym podnikom, do ktorých sa zapojilo viac ako 700 účastníkov a pomáhala veľvyslanectvu pri organizovaní repatriácií talianskych občanov.
Počas návštevy veľvyslanec zároveň diskutoval s prezidentom Reschom o programe budúcich propagačných iniciatív v súvislosti so želaným a plným obnovením aktivít na jeseň tohto roka.
„Slovensko-talianská obchodná komora predstavuje stabilnú štruktúru, plne integrovanú v Systéme Taliansko, ktorý je koordinovaný veľvyslanectvom a ktorá plní dôležitú funkciu pri združovaní talianskych ekonomických operátorov, ale aj pri ich prepájaní so slovenským podnikateľským prostredím“ vyhlásil veľvyslanec Meucci a následne dodal: „Som si istý, že všetci podnikatelia a talianski ekonomickí operátori nájdu v našej obchodnej komore na Slovensku profesionálny a kompetentný referenčný bod pre zaistenie úspechu každej hodnotnej iniciatívy“.

 
 Späť

Najčítanejšie správy