Koronavírus, aktualizácia štvrtok 2. júl

  • Júl 2, 2020

covid.jpgSlovensko má trinásť nových prípadov Covid-19. Podľa Ministerstva zdravotníctva SR je situácia pod kontrolou.

Na Slovensku pribudlo v stredu trinásť nových prípadov nákazy ochorením Covid-19. Celkový počet pozitívne testovaných osôb stúpol na 1700. Šesť prípadov sa vyskytlo v Bratislave, dva v okrese Komárno a po jednom v okresoch Michalovce, Malacky, Nové Zámky, Prievidza a Rimavská Sobota.
V stredu vyhodnotili 1708 testov, od začiatku testovania sa ich vykonalo 213 521. Nepribudlo žiadne úmrtie, počet obetí v súvislosti s ochorením Covid-19 tak zostal 28.
K predtým vyliečeným 1466 pacientom v stredu ďalší nepribudli. S podozrením alebo potvrdenou diagnózou Covid-19 zostáva v nemocniciach 14 osôb, potvrdené ochorenie Covid19 má šesť pacientov. Traja sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti, na pľúcnu ventiláciu je napojená jedna osoba.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci eviduje od 19. júna do 1. júla celkovo 41 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19.
Podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej má úrad situáciu pod kontrolou, ohniska nákazy sú podchytené a monitorované. Nevylúčila, že prípadov bude pribúdať.
Zo Spišského Podhradia (okres Levoča) hlásia po poslednom testovaní dobré správy. Všetkých pätnásť ľudí, ktorých otestovali začiatkom týždňa na mestskom zbernom dvore, je negatívnych. Testovali dve rodiny, ktoré sa ako prvé po istom čase vrátili z Anglicka. Spolu s nimi odber vzoriek podstúpili aj piati zamestnanci mesta.
Situácia, týkajúca sa ochorenia Covid-19, je podľa Ministerstva zdravotníctva SR na Slovensku momentálne pod kontrolou, regionálne úrady verejného zdravotníctva aktívne pracujú v regióne, ohniská sú podchytené.
Po vypuknutí pandémie koronavírusu pracovalo z domu o 72 percent viac ľudí ako pred ňou.
Konštatuje to analytička Wood & Company Eva Sadovská, podľa ktorej v súčasnosti počet zamestnancov v kanceláriách opäť narastá. Dodáva, že homeoffice sa v čase koronakrízy stal efektívnym nástrojom, ako udržať zamestnancov doma a zároveň neprerušiť prevádzku firmy.
V Česku pribudlo 92 nakazených. Denný nárast počtu infikovaných je v krajine najnižší za osem dní.
Ďalšou obeťou ochorenia COVID-19 v Maďarsku je jeden starší chronicky chorý pacient, čím počet obetí stúpol na 587. Za uplynulých 24 hodín sa nakazilo deväť ľudí, celkom ich je už 4 166.
Z ochorenia sa vyliečilo 2721 osôb. Aktuálne je infikovaných 858 ľudí, z ktorých 157 je v nemocnici, pričom ôsmi sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. V úradnej domácej karanténe je 1 201 ľudí. Laboratóriá vyšetrili už 279 690 odobratých vzoriek.

Fonte: sme.sk

 Späť

Najčítanejšie správy