Výmena na poste riaditeľa v Generali Poisťovňa

  • Júl 6, 2020

generali.jpgGeorg Engl končí vo funkcii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa.

Generali Poisťovňa má od 2. júla nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. Georg Engl, ktorý poisťovňu na Slovensku viedol od 1. septembra minulého roka, z osobných dôvodov odstúpil z obidvoch funkcií.
Novým šéfom poisťovne sa stal Juraj Jurčík, ktorý pracuje v skupine Generali od roku 1997.  V roku 2008 zodpovedal za vedenie účtovníctva a konsolidácie v Prahe v bývalej Generali PPF Holding. O dva roky neskôr sa presunul do Moskvy, kde bol zodpovedný za oblasť financií v Generali PPF Insurance. V roku 2013 sa vrátil na Slovensko do Generali ako člen predstavenstva zodpovedný za financie. Od roku 2016 ako člen predstavenstva mal na starosti oblasť obchodu.
Country manažérom Generali pre Českú republiku a Slovensko sa zároveň stal Roman Juráš, ktorý poisťovňu na Slovensku viedol do augusta minulého roku a v súčasnosti šéfuje spoločnosti Generali Česká pojišťovna v Českej republike.
Firma oznámila, že J. Jurčík bude ako nový generálny riaditeľ stále zodpovedný za rezort obchodu a bude reportovať priamo country manažérovi skupiny. Nová zdvojená funkcia R. Juráša pomáhať firme lepšie pristupovať k slovenskému a českému trhu a zdieľať to najlepšie z oboch krajín. „Sme otvorení nachádzať synergie na oboch trhoch s cieľom ponúkať našim klientom tie najlepšie služby,“ povedal generálny riaditeľ Generali CEE Holding Luciano Cirinà.

Zdroj: trend.sk


 Späť

Najčítanejšie správy