Aktualizácia koronavírus: pondelok 6. júl

  • Júl 6, 2020

covid.jpgCez víkend Slovensko zaregistrovalo 16 nových prípadov ochorenia Covid-19.

Na Slovensku pribudlo V sobotu 15 nakazených koronavírusom a v nedeľu jeden nový prípad. V laboratóriách otestovali v sobotu 808 a v nedeľu 50 vzoriek, celkový počet testov tak stúpol na 218 396. V okresoch Čadca a Žilina pribudlo po päť nakazených, dvaja v okrese Bratislava a po jednom v okresoch Prešov, Rimavská Sobota a Senec. V nedeľu mal pozitívny test muž z okresu Prievidza. Počet ľudí pozitívnych na ochorenie Covid-19 stúpol na 1 765. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1466 ľudí, v nedeľu ani v sobotu nepribudli vyliečení pacienti.
Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii je jeden pacient. Na Slovensku počas víkendu nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.
Tržby za ubytovanie a stravovanie môžu klesnúť o polovicu, o prácu môže prísť tretina ľudí. O kritickej situácii v odvetví a chýbajúcich opatreniach vlády rokoval v pondelok dopoludnia Zväz cestovného ruchu SR v Bratislave na mimoriadnom valnom zhromaždení spolu so zástupcami rôznych aj nečlenských organizácií. Hlavnou témou sú prioritné opatrenia štátu na pomoc a reštart služieb cestovného ruchu.
Slovenský maloobchod sa zotavuje pomalšie ako priemer Únie. Sezónne upravené tržby maloobchodu eurozóny sa v máji medzimesačne zvýšili o 17,8 % a v rámci celej Európskej únie stúpli o 16,4 percenta, na Slovensku oproti aprílu posilnili len o 5,6 percenta.
Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Maďarsku šesť nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, ochoreniu COVID-19 nepodľahol nikto.

Zdroj: sme.sk


 Späť

Najčítanejšie správy