Koronavírus, streda 8. júla: na Slovensku pribudlo 31 prípadov

  • Júl 8, 2020

covid-19.jpg Ide o najvyšší denný prírastok od 23. apríla. 

Na Slovensku v utorok na koronavírus SARS-CoV-2 otestovali 2 225 ľudí, pozitívnych bolo 31. Ide o najvyšší denný prírastok od 23. apríla. Infikovaných zachytili v okresoch Tvrdošín (5), Nové Mesto nad Váhom (5), Senica (4), Trenčín (3), Senec (3), Revúca (2), Námestovo (2), Bratislava (2), Veľký Krtíš (1), Prievidza (1), Prešov (1), Medzilaborce (1) a Brezno (1).

Nové prípady koronavírusu v Bratislave identifikovali u rodiny, ktorá priviezla nákazu z Ukrajiny, v inom prípade prišla zo Srbska. Vo Veľkom Krtíši sa objavil pozitívny test u baníka z Karvinej, oznámil minister Krajčí. Štyri pozitívne prípady zo Senice sa nakazili na Ukrajine, v Prievidzi je dohľadaný ďalší kontakt od macedónskych zmrzlinárov.

Laboratóriá už dohromady vykonali 221 494 testov a zachytili 1 798 prípadov. Za utorok nepribudli žiadne nové úmrtia na COVID-19, ani noví vyliečení. Podozrenie na ochorenie majú traja hospitalizovaní pacienti. Siedmi sú hospitalizovaní s COVID-19, z toho traja na intenzívke a jeden si vyžaduje aj pľúcnu ventiláciu.

Zariadenie sociálnych služieb na Piaristickej ulici v Trenčíne zavreli. Jeden klient má koronavírus, jeho stav je bez komplikácií. Postupne testujú vyše 130 klientov a asi 70 zamestnancov, všetci sú v karanténe.

Minister zdravotníctva Krajčí si nemyslí, že na Slovensku je už druhá vlna koronavírusu. „O druhej vlne by sme hovorili, ak by sme zaznamenali exponenciálny nárast,“ povedal s tým, že pozitívne prípady sú dobre lokalizované a ich blízke kontakty dohľadateľné.

Štvrtina Slovákov by sa proti COVID-19 dala očkovať dobrovoľne, štvrtina očkovanie úplne odmieta. Výrazne viac sú očkovaniu naklonení muži a mladí ľudia. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere pre agentúru SITA.

V Maďarsku už štyri dni nezaznamenali žiadne úmrtie na COVID-19. Aktuálne je tam chorých 736 pacientov, z ktorých 132 je hospitalizovaných. Na pľúcnu ventiláciu je napojených šesť z nich.

Rakúsko pre narastajúci počet prípadov nákazy koronavírusom sprísňuje kontroly na východných hraniciach. Vydalo tiež varovania pred cestami do Rumunska, Bulharska a Moldavska. „Kontrolovaní budú najmä navrátilci z Balkánu,“ uviedol kancelár Sebastian Kurz.


Zdroj: dennikn.sk, sme.sk 

 Späť

Najčítanejšie správy