Slovensko má 53 nových prípadov Covid-19, hovorí sa o možnom sprísnení opatrení

  • Júl 9, 2020

matovic.jpg  

Na Slovensku pribudlo 53 nakazených koronavírusom, informoval Národný úrad zdravotníckych informácií. Ide o najvyšší počet prípadov nakazených za posledných 78 dní, od 22. apríla. Vtedy potvrdili na Slovensku 81 nových prípadov.

Laboratóriá otestovali 2 284 vzoriek. Doteraz sa tak na Slovensku nakazilo celkovo 1 851 ľudí.

Dvanásť pozitívnych prípadov pochádza z okresu Prešov, deväť z okresu Bratislava, deväť z okresu Čadca, päť prípadov z okresu Košice, ďalších päť okres Trebišov, dva prípady Košice- okolie, dva nové prípady sú z okresu Piešťany, dva okres Sabinov, po jednom prípade okres Dunajská Streda, Gelnica, Malacky, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Senec, Spišská Nová Ves a jeden prípad z okresu Šaľa

Nové prípady ochorenia Covid-19 za stredu na Slovensku sú zaznamenané buď ako prípady, keď bol človek v úzkom kontakte s potvrdeným nakazeným, alebo ako import zo zahraničia. V súčasnosti sa protiepidemické opatrenia pri potvrdených prípadoch ochorenia prijímajú len lokálne, teda v mieste, kde nakazených potvrdili.

Nepribudlo žiadne nové úmrtie. Celkovo na Slovensku zomrelo 28 pacientov s ochorením Covid-19. Z nákazy sa vyliečili ďalší štyria ľudia, spolu je už 1 477 vyliečených pacientov.
Počet hospitalizovaných pacientov podľa korona.gov.sk zostáva na čísle desať. U siedmich z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Z toho sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti traja pacienti, jeden potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu. Kĺzavý medián stúpol na hodnotu 20.

Premiér Igor Matovič vo štvrtok ráno na facebooku napísal, že pribudlo 53 nových prípadov nákazy koronavírusom a naznačil, že zrejme opäť sprísnia obmedzenia. "53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ," napísal Matovič.

Situácia so šírením koronavírusu na Slovensku je pod kontrolou. Uviedlo to na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva po tom, čo v krajine v stredu pribudlo 53 nových prípadov.
Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podľa ministerstva podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia. Situáciu však priebežne rezort monitoruje a bude aktuálne informovať.

Hromadné testovanie v Zariadení sociálnych služieb na Piaristickej ulici v Trenčíne nepotvrdilo rozšírenie nákazy koronavírusom. Všetkých 134 vzoriek, ktoré v stredu klientom a zamestnancom odobrali, je negatívnych.

Po štyroch dňoch bez úmrtia na ochorenie COVID-19 pribudli v Maďarsku dve obete. Koronavírusom sa nakazilo za uplynulých 24 hodín desať ľudí, celkovo ich je už 4220.

Zdroj: sme.sk


 Späť

Najčítanejšie správy