Celoslovenské testovanie na koronavírus: priebežné výsledky

  • Január 25, 2021

undefinedNajhoršie výsledky sa prejavili v okrese Bánovce nad Bebravou.

Podľa informácií zverejných na portáli precitaj.si sa doteraz vykonalo 1 478 673 testov a priemerná pozitivita je 1,46%.

“Som rád, že sa ľudia zapojili, prišli a že si uvedomujú dôležitosť tohto projektu pre nás všetkých,” povedal premiér Igor Matovič. Z hľadiska logistiky bolo testovanie pripravené lepšie ako v novembri.

Najhoršie výsledky sa zatiaľ prejavili v okrese Bánovce nad Bebravou, kde bola zaregistrovaná pozitivita 5,88%. Ďalšie okresy s podobnou mierou pozivity sú Stropkov (5,4%), Pezinok (4,20%), Komárno (3,76%), Šaľa (3,56%) a Partizánske (3,08%).

Po tom, ako bude vyhodnotené prvé kolo testovania, sa slovenské okresy rozdelia podľa výsledkov. V tých horších sa bude testovanie opakovať.

Lepšie okresy by mali byť tie, kde miera pozitivity klesne pod 0,5%.

V Nitre, kde bola situácia v poslednom období kritická, sa miera pozitivity znižuje. V sobotu 23. januára bola na úrovni 0,71%, pričom ešte v prvom kole od 8. do 10. januára bola 2,13%.

V Košiciach v sobotu 23.1. dosiahla miera pozitivity 0,83% a v nedeľu 1,05%. Mesto sa tak musí pravedepodobne pripraviť na ďalšie kolo testovania. Oficiálne výsledky testovania musí ešte potvrdiť ministerstvo zdravotníctva.

Doterajšie výsledky podľa okresov nájdete TU.

Zdroj: precitaj.si, teraz.sk, sme.sk, aktuality.sk, teraz.sk
 

 Späť

Najčítanejšie správy