Pandemické opatrenia sa od 3. marca sprísnia

  • Marec 1, 2021

undefined

Parlament v piatok schválil predĺženie núdzového stavu o 40 dní. Vláda zároveň včera schválila sprísnenie pandemických reštrikcií od 3. marca. Cieľom je počas najbližších troch týždňov spomaliť šírenie nákazy koronavírusom a zabrániť importu nových mutácií tohto ochorenia zo zahraničia. Ak sa situácia do 21. marca nezlepší, vláda tvrdo obmedzí pohyb, zatvorí výrobné firmy a uzavrie krajinu.

Zákaz vychádzania - od 3. marca bude platiť zákaz vychádzania od 5.00 ráno až po 1.00 v noci. V čase od 5.00 do 20.00 h budú existovať len výnimky na presne určené situácie.

Pobyt v prírode - zákaz cestovania do prírody mimo okres; v Bratislave bude možnosť ísť na prírody v rámci kraja a v Košiciach do okresu Košice-okolie

Školy - budú otvorené iba pre deti ľudí, ktorí nevyhnutne musia chodiť do práce (materské školy a 1. stupeň základných škôl)

Zamestnanie – do práce by mali chodiť len zamestnanci, ktorých charakter práce si vyžaduje prítomnosť na pracovisku ; budú musieť mať potvrdenie od zamestnávateľa o pracovnej dobe a mieste výkonu práce. Naďalej platí povinnosť predložiť negatívny test na koronavírus.

Respirátory - od 8. marca budú povinné respirátory FFP2 v obchodoch a MHD a od 15. marca všade v interiéri

Vláda tiež zavedie príplatok pre ľudí s pozitívnym testom, aby dodržiavali karanténu. Je možné, že spustí aj nové kompenzácie pre firmy. Dodržiavanie opatrení bude kontrolovať polícia a armáda.

Viac informácií o aktuálnych opatreniach nájdete TU.


 Zdroj: sme.sk, teraz.sk, rokovania.gov.sk

 Späť

Najčítanejšie správy