Bratislavský Volkswagen a nitriansky Jaguar robia nové nábory

  • Apríl 16, 2021

car-368636_960_720.jpgObidve automobilky plánujú na jeseň zvyšovať platy.

Bratislavský závod Volkswagenu reaguje na rastu dopytu na svetových trhoch novými nábormi. Aj napriek koronakríze a obmedzenému predaju vozidiel sa rozhodol prijať 400 ľudí na montáž vozidiel. V tomto roku dôjde aj k rastu platov. Od 1. septembra sa zvýšia o 4,5%. Aktuálny nábor nesúvisí s plánovaným štartom výroby modelov Škoda Superb a VW Passat.

Zvyšovať počet zamestnancov sa chystá aj nitriansky závod Jaguar Land Rover. Spolu so svojím dodávateľom syncreon v súčasnosti zamestnávajú 4.000 ľudí. Jaguar má v pláne prijať 600 ľudí a syncreon ďalších 300. Tento krok je odpoveďou na rastúci dopyt po modeli Defender. Podobne ako Volkswagen, aj Jaguar chce na jeseň zvyšovať mzdy. Spoločnosť zároveň prechádza z 2-zmennej na tzv. 2,5-zmennú prevádzku.

Predaj nových áut na Slovensku v marci medziročne stúpol o 31%. Predalo sa celkovo 6.542 vozidiel. V porovnaní s priemerným marcovým predajom za päť pred-pandemických rokov ale ide o asi pätinový pokles. Európska únia zaregistrovala nárast o 87%.
 Späť

Najčítanejšie správy