I. Korčok: Slovensko predstaví svoj národný vstup do CoFoE

  • Január 27, 2022

 114507298_04a482ca9b_c.jpg

 

Bratislava 27. januára (TASR) - Slovensko vo štvrtok predstaví svoj národný vstup do Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE). Vyplýva to z vyjadrení ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.
      Jeho rezort na štvrtok pripravil online podujatie s názvom Občianska Európa - Strednodobé hodnotenie Konferencie o budúcnosti Európy. Na akciu venovanú CoFoE pozvalo ministerstvo aj predstaviteľov inštitúcií EÚ. Za podujatím stojí aj občianske združenie EuroPolicy, Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a portál Euractiv.sk.
      "Považujem za dôležité, aby sme už teraz vstupovali do debaty po tom, ako sme počúvali (názory) občanov o tom, aký by mal byť príspevok Slovenska ku Konferencii o budúcnosti Európy," vysvetlil pre TASR Korčok.
      Podujatie treba podľa ministra vnímať ako súčasť "nášho domáceho úsilia", ktoré ukončí národnú etapu súvisiacu s CoFoE, lebo "nadišiel čas vstúpiť" do celoeurópskej debaty.
      Rezort diplomacie minulý rok koncom augusta v rámci CoFoE pripravilo sériu podujatí po slovenských regiónoch s názvom Roadshow 2021. Išlo o otvorené diskusie s občanmi v 25 slovenských mestách zamerané na budúcnosť EÚ.
      Konferencia o budúcnosti Európy by sa mala skončiť v máji tohto roka, počas francúzskeho predsedníctva v Rade EÚ, aby následne Európska komisia - ešte počas výkonu svojho súčasného mandátu - mala dostatok času pretaviť odporúčania občanov do konkrétnych legislatívnych a reformných návrhov. Späť

Najčítanejšie správy