Hotelieri ponúkajú utečencom z Ukrajiny ubytovanie, jedlo i pomoc s prepravou

  • Február 28, 2022

 bedroom-g90c507aa9_1920.jpg

Bratislava 26. februára (TASR) - Slovenskí hotelieri združení v Asociácii hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) sa pridali k iniciatíve Kto pomôže Ukrajine? a utečencom ponúkajú pomoc vo forme ubytovania, prepravy či teplého jedla. TASR o tom informovali z AHRS.
      "Veľkí slovenskí hotelieri, ale aj majitelia malých rodinných penziónov prejavujú v týchto chvíľach obrovskú vlnu solidarity prichádzajúcim ukrajinským obyvateľom a chcú im pomôcť v maximálnej možnej miere. Aby bola naša pomoc čo možno najrýchlejšia a najefektívnejšia, spojili sme sa s organizátormi iniciatívy Kto pomôže Ukrajine? a sme pripravení poskytnúť im plnú súčinnosť,“ uviedol prezident AHRS Marek Harbuľák.
      Asociácia zároveň vyzýva aj ostatných hotelierov či majiteľov gastroprevádzok, aby sa k pomoci pridali. Aktuálne sa pracuje na zozname hotelov, penziónov, apartmánov, ale i gastroprevádzok, ktoré poskytli súčinnosť, a preverujú sa možné formy pomoci, ako aj ubytovacie kapacity jednotlivých zariadení. "V tejto súvislosti sme zriadili špeciálnu kontaktnú e-mailovú adresu a zoznam priebežne dopĺňame a rozširujeme,“ podotkol prezident.
      Majitelia hotelov, penziónov či gastroprevádzok, ktorí chcú poskytnúť ubytovanie, stravu či inú formu pomoci, môžu AHRS kontaktovať prostredníctvom mailu pomahame@ahrs.sk.

 Späť

Najčítanejšie správy