Tchaj-pej 25. apríla (TASR-OTS) - /PRNewswire/ - Investičný fond pre strednú a východnú Európu (CEE Fund) v hodnote 200 miliónov USD, ktorý zriadil Národný rozvojový fond Výkonného juanu Taiwanu, bol oficiálne zverený do správy Taiwania Capital, národnej spoločnosti rizikového kapitálu. Fond sa zameriava na hlavné strategické odvetvia, ako sú polovodiče, biotechnológie, letecký a vesmírny priemysel, finančné technológie, elektrické vozidlá a laserová optika, a to na Taiwane a v strednej a východnej Európe (SVE) s osobitným zameraním na Litvu, Slovensko a Českú republiku. Fond CEE je určený na kapitálové investície, nie na pôžičky alebo granty. Prednosť budú mať taiwanské spoločnosti, ktoré majú záujem investovať v strednej a východnej Európe, a spoločnosti v strednej a východnej Európe, ktoré by chceli vytvoriť spoločné podniky, technologickú spoluprácu alebo partnerstvá v dodávateľskom reťazci s taiwanskými spoločnosťami. Okrem spolupráce pri budovaní pevných dodávateľských reťazcov je víziou aj posilnenie hospodárskych a investičných väzieb Taiwanu s demokratickými spojencami v Európe.
Počas pandémie ochorenia COVID-19 Taiwan a stredná a východná Európa posilnili svoje diplomatické vzťahy prostredníctvom vzájomných darov na prevenciu epidémie. V októbri 2021 navštívila Slovensko, Českú republiku a Litvu medzirezortná delegácia 66 osôb vrátane zástupcov priemyslu, akademickej obce a výskumu. Delegácia pod vedením ministra Národnej rady pre rozvoj, Kung Ming-Hsina, podpísala 18 memoránd o spolupráci, ktoré pokrývajú široké spektrum otázok od vedeckých parkov, leteckého priemyslu, elektrických vozidiel, inteligentných miest, polovodičov, biotechnológií a financií. Investičný fond pre strednú a východnú Európu v hodnote 200 miliónov USD ešte viac upevní toto úsilie.
David Weng, generálny riaditeľ spoločnosti Taiwania Capital, zdôraznil bohaté možnosti bilaterálnej spolupráce. Uviedol, že z návštevy je zrejmé, že startupy a podniky v strednej a východnej Európe majú veľký záujem o Áziu a Taiwan. Taiwanské spoločnosti by sa zároveň chceli presadiť na trhu EÚ prostredníctvom investícií v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Taiwania Capital, ktorá má štvorročné skúsenosti s domácimi a zahraničnými investíciami, dúfa, že sa jej podarí sprostredkovať potreby a podporiť silné stránky priemyselných odvetví na oboch stranách s cieľom podporiť partnerstvo medzi podnikmi v strednej a východnej Európe a na Taiwane. Súčasný plán zahŕňa pozývanie začínajúcich podnikov zo strednej a východnej Európy na návštevu Taiwanu na stáže alebo zriadenie prevádzok v inkubátoroch, organizovanie bilaterálnych podnikateľských investícií a obchodných delegácií a organizovanie podujatí na podporu investícií v strednej a východnej Európe pre iné výmeny. Spoločnosť Taiwania Capital nedávno prijala Mitcha Yanga, ktorý má bohaté skúsenosti v oblasti podnikania, rozvoja medzinárodného podnikania a podnikových fúzií a akvizícií, za riadiaceho partnera investičného fondu pre strednú a východnú Európu."
Taiwanský investičný fond pre strednú a východnú Európu má za cieľ posilniť priemyselnú spoluprácu medzi Taiwanom a Európou
- Apríl 25, 2022
Najčítanejšie správy
-
Apulské panzerotto prichádza aj do Bratislavy
-
NBS: Slovenský finančný sektor je aj napriek vojne na Ukrajine stabilný
-
Rusko pohrozilo zastavením dodávok plynu cez Nord Stream 1
-
Ruská invázia zničila alebo poškodila do 30 % ukrajinskej infraštruktúry
-
BP a nórsky energetický gigant Equinor odchádzajú z Ruska
-
Neapolská pizza prichádza do Rače
-
Prezidentka opäť apeluje na zavedenie príspevku na bývanie
-
ZSSK pridáva ďalší humanitárny vlak, premávať bude z Košíc do Bratislavy
-
P. Kažimír: Riziko vyššej inflácie na dlhší čas sa zvýšilo, ECB reaguje
-
Čínske akcie zachvátil panický výpredaj
-
Rozdiel medzi platom stredoškoláka a vysokoškoláka je na Slovensku 41 %
-
Rusko zrejme smeruje do platobnej neschopnosti
-
Investícia Porsche v Hornej Strede by mala prekročiť 200 miliónov eur
-
Navrhované zníženie DPH na pohonné látky predpisy EÚ neumožňujú
-
Výrobca chirurgických súprav preinvestoval v Partizánskom 24 miliónov eur
-
Nemecko a Taliansko po súhlase EÚ schválili ruskú schému platieb za plyn
-
Bratislava: Staromestská zóna Hlavná stanica - Blumentál sa zapája do PAAS
-
Ruská centrálna banka oznámila mimoriadne zasadanie
-
Lufthansa údajne plánuje získať pätinu v talianskych aerolíniách ITA Airways
-
Slovensko: aktualizácia dodávok plynu
-
Zisky čínskych priemyselných podnikov klesli v apríli najvýraznejšie za dva roky
-
Investori Twitteru podali na E. Muska žalobu za manipuláciu trhu
-
Pandémia mala aj v minulom roku najväčší dosah na príjmy DPB
-
Prezidentka bude pri protiinflačnom balíku riešiť aj legislatívny proces
-
Ministerstvo hospodárstva pripravuje ďalšie kolo podpory tepelných čerpadiel
-
SPPK upozorňuje, že ceny potravín budú stúpať dlhodobo
-
Nezamestnanosť v Maďarsku klesla ku koncu apríla hlbšie pod 4 %
-
Zahraničné autá využili poslednú možnosť tankovať v Maďarsku za regulovanú cenu
-
Mesto Bratislava deklaruje, že s verejnými financiami nakladá hospodárne
-
Úspešné stretnutie partnerov projektu EÚ #keepup v slovinskom meste Kranj