Trnavský Stellantis dostane na rozšírenie výroby stimul 15 miliónov eur

  • Máj 11, 2022

 car-dashboard-gcacc15ca8_1920.jpg

Bratislava 11. mája (TASR) – Trnavská automobilka Stellantis plánuje do roka 2024 preinvestovať na rozšírenie výroby vyše 100 miliónov eur a na tento zámer dostane štátny investičný stimul formou dotácie na dlhodobý hmotný majetok a dlhodobý nehmotný majetok vo výške 15 miliónov eur. Vyplýva to z materiálu Návrh na poskytnutie investičnej pomoci pre spoločnosť PCA Slovakia na podporu realizácie investičného zámeru v Trnave, ktorý v stredu schválila vláda.
      "Cieľom investičného zámeru je rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne priemyselnej výroby," priblížil rezort hospodárstva v predkladacej správe k schválenému materiálu. V Trnave by sa mali vyrábať štyri nové modely vozidiel platformy PSA s elektrickým pohonom.
      Realizáciou investičného zámeru by sa mala výroba automobilov v trnavskom závode zvýšiť o 15,01 %. Priemerná výrobná kapacita produkcie v závode za roky 2017 – 2019 bola 352.177 vozidiel. Plánovaný objem rozšírenej produkcie by mal v roku 2024 dosiahnuť 405.050 kusov. Zvýšenie výroby by nemalo mať vplyv na zamestnanosť a automobilka neráta so zvyšovaním počtu pracovných miest.
      Trnavská automobilka patrí od 16. januára 2021 do skupiny Stellantis. Jej materskou spoločnosťou je francúzska PSA Automobiles. Príjemca investičnej pomoci, firma PCA Slovakia, je dcérskou spoločnosťou PSA Automobiles. 

 Späť

Najčítanejšie správy