Rekonštrukcia na Roštárskom kopci za 305.000 eur by sa mala začať v júni

  • Máj 19, 2022

50036777618_18324a9f97_b.jpeg 

 
      Rožňava 19. mája (TASR) - Košický samosprávny kraj (KSK) plánuje rekonštrukciu na ceste II/587 v lokalite Roštársky kopec v okrese Rožňava, jej súčasťou bude sanácia zosuvu a oprava priepustu. Práce by sa mali začať počas júna a trvať by mali približne štyri mesiace. Pre TASR to uviedla hovorkyňa KSK Anna Terezková.
      KSK už má vypracovanú projektovú dokumentáciu. Zhotoviteľom má byť na základe výsledkov výzvy na predkladanie ponúk zverejnených na webovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) spoločnosť Geokontakt. Rekonštrukcia bude financovaná z rozpočtu KSK, pričom si vyžiada necelých 305.000 eur s DPH.
      K zosuvu došlo vplyvom podmočenia cesty počas lokálnej povodne v roku 2020, cestné teleso bolo dočasne dosypávané. "S cieľom zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky je nevyhnutná jeho komplexná rekonštrukcia," spresnila Terezková, podľa ktorej vozovku sfrézujú, zrealizujú výkopové práce, vymenia podložie a vybudujú nový oporný múr zo železobetónu. "Súčasťou prác bude aj rekonštrukcia priepustu, zhotovenie novej vozovky, osadenie zvodidiel a zábradlí, ako aj úprava odvodňovacieho rigolu," doplnila.
      Počas rekonštrukcie bude doprava vedená v jednom jazdnom pruhu, riadiť ju bude svetelná signalizácia. Práce budú prebiehať na úseku dlhom necelých 200 metrov.

 Späť

Najčítanejšie správy