ÚRHH zaistil pri celoslovenskej razii 54 nelegálnych herných zariadení

  • September 22, 2022

 Slot_machine.png

  Bratislava 21. septembra (TASR) - Úrad pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) zaistil pri ďalšej celoslovenskej razii 54 nelegálnych herných zariadení. Zaistené boli najmä takzvané ťažbomaty a kvízomaty. Ide už o druhú akciu úradu za uplynulé štyri mesiace. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚRHH Lívia Kramárová.
      "Keďže na tieto herné zariadenia nebola vydaná alebo udelená právoplatná licencia, považujeme ich za nelegálne," vyhlásil generálny riaditeľ ÚRHH Dávid Lenčéš. Časť z herných zariadení bola podľa neho zaistená aj vďaka podnetom samotných hráčov.
      Úrad upozornil, že v malých prevádzkach, ako sú napríklad pohostinstvá, sa nesmú výherné prístroje prevádzkovať. "ÚRHH v každom jednotlivom prípade pozorne skúma, či na zariadení neprebieha hazardná hra, bez ohľadu na jej názov, vizuálne prvky alebo druh zariadenia," povedala Kramárová.
      Najviac zariadení bolo podľa úradu zaistených v Bratislavskom samosprávnom kraji, konkrétne až polovica z celého územia SR. "Deväť zariadení bolo zaistených v Košickom, osem v Banskobystrickom, sedem v Nitrianskom, dve v Žilinskom a jedno v Prešovskom kraji," doplnila hovorkyňa.
      Úrad poukázal na to, že v mnohých prípadoch išlo o prevádzky, v ktorých boli nelegálne technické zariadenia zaistené aj v minulosti. "Ich prevádzkovatelia sú zrejme nepoučiteľní, keďže nelegálne zariadenia prevádzkujú opäť napriek predchádzajúcej skúsenosti," skonštatoval Lenčéš.
      Prevádzkovateľom hrozí podľa neho pokuta od 20.000 do 250.000 eur. Sankcia až 500.000 eur hrozí majiteľom samotných technických zariadení, ak sa dokáže, že ide o hazardnú hru bez udelenej individuálnej licencie alebo vydanej všeobecnej licencie.

 Späť

Najčítanejšie správy