Lufthansa podala ponuku na prevzatie podielu v talianskej firme ITA Airways

  • Január 19, 2023

ITA_A320_-_EI-DTE.jpg 

Rím/Frankfurt nad Mohanom 18. januára (TASR) - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa v stredu oznámila, že podala ponuku na prevzatie menšinového podielu v talianskych aerolíniách ITA Airways. Tie sú nástupníckou spoločnosťou niekdajšej Alitalie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
Lufthansa uviedla, že Taliansko je pre spoločnosť najvýznamnejší trh mimo domovského trhu a Spojených štátov, pričom poukázala na pozíciu Talianska ako významnej obchodnej a turistickej destinácie. Veľkosť podielu, o ktorý má záujem, ani sumu nemecká spoločnosť nezverejnila.
Podľa dvoch zdrojov oboznámených so situáciou, ktoré si však neželali byť menované, Lufthansa prejavila záujem o 40-percentný podiel v ITA. Jeden zo zdrojov k tomu dodal, že hodnota sa pohybuje od 200 do 300 miliónov eur.
Talianske ministerstvo hospodárstva neskôr v stredu oznámilo, že nemecká letecká spoločnosť podala ponuku ako jediná. Ministerstvo teraz ponuku preskúma a rozhodne, či ju schváli. V prípade, že Lufthansa podiel v talianskych aerolíniách prevezme, očakáva sa, že zabezpečí firme ITA prístup k strategickým trhom a rozšíri jej sieť diaľkových letov.

 

 Späť

Najčítanejšie správy