SP: Firmám a SZČO sa blíži splatnosť poistného odloženého v predminulom januári

  • Marec 28, 2023

 download (6).png

Bratislava 27. marca (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) pripomína samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) a zamestnávateľom, ktorí počas pandémie požiadali o odklad poistného za predminulý január, že na jeho úhradu ostáva niekoľko dní. Povinnosť uhradiť ho majú do piatka (31. 3.). V pondelok to uviedol hovorca SP Martin Kontúr.
        Upozornil, že pri úhrade poistného za uvedené obdobie je potrebné zadať špecifický symbol v štandardnom tvare 012021, peniaze previesť na číslo účtu príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne a použiť správny variabilný symbol.
        Hovorca uviedol, že SP v uplynulých dňoch SZČO a zamestnávateľom posielala e-mailové správy, v ktorých ich upozornila na povinnosť uhradiť odložené platby poistného za predvlaňajší január do konca marca. Upozornenia dostali tie subjekty, ktorým Sociálna poisťovňa zaslala aj e-mailovú notifikáciu o zapracovaní čestného vyhlásenia k odkladu splatnosti poistného, teda na nich má e-mailový kontakt.
        "Sociálna poisťovňa tiež pripomína, že v prípade, ak príslušné subjekty platbu odloženého poistného neuhradia, je zo zákona povinná im predpísať aj penále za dni omeškania a dlžnú sumu poistného a penále vymáhať," upozornil Kontúr.


 Späť

Najčítanejšie správy