Zondacrypto získala oficiálnu licenciu na Slovensku

  • Jún 5, 2023

 bitcoin-2643160_1280.jpg

Získanie licencie je ďalším úspechom spoločnosti zondacrypto na ceste stať sa najregulovanejšou burzou v Európe

        Bratislava 5. júna (TASR/OTS) - Spoločnosť zondacrypto s hrdosťou oznamuje, že získala licenciu na prevádzkovanie kryptoburzy na Slovensku. Licenciu vydal oficiálny vládny regulačný orgán a je pod dohľadom Národnej banky Slovenska (NBS). Licencia zahŕňa poskytovanie služieb výmeny virtuálnych mien a poskytovanie služieb peňaženiek s virtuálnymi menami.
        Hoci slovenská vláda nevyžaduje, aby poskytovatelia kryptoaktív pôsobili s oficiálnou licenciou, v krajine platia prísne pravidlá proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu, ktoré presadzuje Slovenská finančná spravodajská služba. Agentúra vyvinula prísne kontroly transakcií s kryptomenami a pomáha udržiavať bezpečnosť spotrebiteľov a dôveru v miestny trh s kryptomenami.
        „Slovenský trh sledujeme už nejaký čas a sme hrdí na to, že môžeme oficiálne začať pôsobiť na Slovensku, v krajine s mnohými možnosťami a inovátormi, ktorí by radi využili silu blockchainu a kryptomien, aby zlepšili svet,“ hovorí Przemyslaw Kral, generálny riaditeľ spoločnosti zondacrypto. „Údaje naznačujú, že miestny trh s kryptomenami by mal v tomto roku dosiahnuť hodnotu 35,56 milióna USD a mal by vykazovať ročnú mieru rastu 12,04 %. Je to vzrušujúce prostredie, v ktorom chceme pracovať, pretože chceme Slovákom priniesť bezpečné, zabezpečené a regulované obchodné prostredie bez ohľadu na to, či sú začiatočníci alebo skúsení obchodníci.“
        Zondacrypto je burza kryptomien, ktorá sa zrodila v Poľsku v roku 2014 a ktorá získala licenciu v Estónsku a Taliansku. Hoci sa mnohé finančné inštitúcie pôsobiace v Európskej únii rozhodnú zaobstarať si len jednu licenciu, na základe ktorej môžu pôsobiť na všetkých trhoch, zondacrypto sa snaží stať najregulovanejšou burzou kryptomien v Európe.
        „Získanie ďalšej dôležitej licencie v rámci EÚ posilňuje našu dôveru v záväzok bloku starostlivo riadiť reguláciu odvetvia digitálnych aktív. Nová licencia nám pomáha poskytovať ešte lepšie služby všetkým našim zákazníkom na Slovensku aj v zahraničí, čím zabezpečujeme bezpečné a spoľahlivé obchodovanie s kryptomenami pre všetkých,“ komentuje Przemyslaw Kral, generálny riaditeľ spoločnosti zondacrypto.
        V súčasnosti ponúka zondacrypto svojim používateľov, ktorých počet presahuje jeden milión, prístup na viac ako 200 trhov na platforme. Od mája 2023 je platforma dostupná v 9 svetových jazykoch, pričom čoskoro pribudne aj slovenčina.
        Po úspešnom rebrandingu, ktorý prebehol minulý týždeň, je spoločnosť teraz pripravená viac ako kedykoľvek predtým pokračovať vo svojej ceste stať sa poprednou platformou na obchodovanie s kryptomenami v Európe, ktorá spája web 2.0 a web 3.0. Za účelom dosiahnutia tohto cieľa bude pokračovať vo vývoji nových produktov a služieb pre používateľov vrátane pripravovaného tokenu zondacrypto (ZND), ktorého uvedenie na trh je naplánované na koniec tejto sezóny.         Pre začiatočníkov, ktorí sú v krypto ekosystéme nováčikmi, ponúka zondacrypto akadémiu, ktorá poskytuje informácie pomáhajúce pri prijímaní lepších investičných rozhodnutí.
 
 Späť

Najčítanejšie správy