Mliekareň v Selciach po vyše troch desaťročiach fungovania ukončuje výrobu

  • November 30, 2023

mliekáreň Selce.jpg 

        Selce 29. novembra (TASR) - Mliekareň Kopanice Selce pri Banskej Bystrici po vyše troch desaťročiach ukončuje svoju výrobu. Podnik o tom informoval na svojej oficiálnej webovej stránke, pre TASR to potvrdil konateľ spoločnosti Peter Oťahel.
        Dôvody konca selčianskych mliekarní nechcel Oťahel rozvíjať a uviedol, že situácia v odvetví sa v uplynulých rokoch nezlepšila. Podnik ešte vlani spolu s predstaviteľmi Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory na tlačovej konferencii upozornil na kritickú situáciu, v ktorej sa regionálni výrobcovia mlieka a chovatelia dojníc nachádzajú pre nárasty cien vstupov vo výrobe.
        "Žiaľ, dlhodobo so stratou nevieme podnikať. Pokiaľ nepríde podpora producentom mlieka, o pár týždňov už žiadne mlieko z nášho družstva nebude," uviedol v júni 2022 Oťahel.
        Mliekareň Kopanice Selce začala fungovať v roku 1991 a zameriavala sa najmä na výrobu kyslomliečnych výrobkov, a to napríklad jogurtov. Výrobky spoločnosť vyrábala z mlieka z vlastného chovu dojníc na družstve v Selciach. Ako firma uvádza na svojej webovej stránke, v roku 2020 do podniku vstúpil nový investor, ktorý pristúpil aj k celkovej rekonštrukcii mliekarne.

 

 Späť

Najčítanejšie správy