IT: Spotify prepustí takmer 1500 ľudí

  • December 5, 2023

Spotify.png 

        Štokholm 4. decembra (TASR) - Hudobný streamovací gigant Spotify v pondelok oznámil, že v rámci zníženia nákladov prepustí približne 1500 zamestnancov, čo predstavuje zhruba 17 % jeho pracovnej sily. TASR o tom informuje na základe správ AP a Reuters.
        Ide už o tretie kolo prepúšťania v tomto roku po tom, ako v januári spoločnosť zrušila 600 a v júni ďalších 200 pracovných miest, najmä v divízii podcastov.
        Generálny riaditeľ Daniel Ek v správe pre zamestnancov na blogu spoločnosti v pondelok označil za jeden z dôvodov rušenia rušenia pracovných miest "strategickú zmenu orientácie" spoločnosti.
        Spotify v rokoch 2020 a 2021 využil lacné financovanie na rozšírenie podnikania a výrazne investoval do zamestnancov, obsahu a marketingu, uvádza sa na blogu. Ek však naznačil, že spoločnosť zostala zaskočená, keď centrálne banky minulý rok začali zvyšovať úrokové sadzby.
        "Teraz sa nachádzame vo veľmi odlišnom prostredí. A napriek snahe o redukciu nákladov v minulom roku je naša štruktúra nákladov stále príliš veľká," povedal.
        Podľa Eka "štíhlejšia štruktúra zabezpečí trvalú ziskovosť Spotify".
        Spotify so sídlom v Štokholme vykázal čistú stratu 462 miliónov eur za deväť mesiacov do konca septembra 2023.
        Aj ďalšie technologické spoločnosti ako Amazon, Google, Microsoft, Meta a IBM tento rok oznámili rušenie pracovných miest.
        Spotify sa v 3. štvrťroku vrátil k zisku, k čomu prispelo zvýšenie cien streamovacích služieb a nárast počtu predplatiteľov vo všetkých regiónoch. Spoločnosť predpovedá, že počet poslucháčov dosiahne vo vianočnom štvrťroku 601 miliónov.
        Spoločnosť začne v pondelok informovať dotknutých zamestnancov.
 
 Späť

Najčítanejšie správy