Trenčianska strojárska spoločnosť Trens podala návrh na vyhlásenie konkurzu

  • Január 22, 2024

 closed.jpg

Trencín 19. januára (TASR) - Trencianska strojárska akciová spolocnost Trens SK podala 15. januára tohto roku návrh na vyhlásenie konkurzu. Informovala o tom na svojej webovej stránke.
"Z dôvodu dlhodobo neudržatelnej situácie zaprícinenej dôsledkami energetickej krízy v roku 2022, v kumulácii s narušením dodávatelsko-odberatelských retazcov v dôsledku nepriaznivého vývoja geopolitickej situácie vo svete, si dovoluje s polutovaním informovat, že z dôvodu platobnej neschopnosti bola naša spolocnost nútená splnit si svoje zákonné povinnosti a podala dna 15. januára 2024 návrh na vyhlásenie konkurzu," informuje Trens na svojom webe.
Spolocnost patrila so svojou viac ako 80-rocnou históriou k tradicným trencianskym zamestnávatelom, v roku 1986 v nej pracovalo takmer 4800 zamestnancov. Známa bola najmä pod názvom TOS Trencín.
Po druhej svetovej vojne sa pod názvom Omnia venovala výrobe polnohospodárskych a potravinárskych strojov a zariadení. Od roku 1951 sa zacala venovat výrobe a vývoju obrábacích strojov (sústruhov) a špeciálnej techniky. Po privatizácii v roku 1994 sa venovala vývoju a výrobe prototypu nového radu univerzálnych hrotových sústruhov.
Trens má tiež prepustit všetkých zamestnancov. Podla Marianny Šebovej z tlacového a komunikacného oddelenia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny v minulom roku boli v Trencíne nahlásené dve hromadné prepúštania, ohrozených bolo viac ako 150 pracovných miest. Ci išlo o spolocnost Trens, Šebová nepotvrdila.
"V zmysle zákona o službách zamestnanosti nie je možné zverejnovat informácie o zamestnávatelovi bez jeho súhlasu," informovala TASR Šebová.
 
 Späť

Najčítanejšie správy