Spišská Nová Ves: Embraco Slovakia mení časť svojho výrobného programu

  • Február 20, 2024

 embraco-SNV.jpg

Spišská Nová Ves 20. februára (TASR) - Približne pät rokov po prevzatí japonskou korporáciou Nidec mení závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi cast svojho výrobného programu. Riaditel Tomáš Kandra informoval, že na Spiš v blízkej budúcnosti umiestnia výrobu komponentov pre komercné motory.
Vyše 25 rokov bolo Embraco Slovakia predovšetkým výrobcom kompresorov pre chladenie. Za posledné roky si slovenský závod v štruktúre korporácie podla riaditela vybudoval dôležitú pozíciu v rámci obchodnej jednotky ACIM (Appliance, Commercial and Industrial Motors). V súcasnosti sa tak zacína jeho transformácia na hybridný komercný závod, kde sa okrem kompresorov budú vyrábat aj komponenty pre priemyselné motory. "Konkrétne pôjde o výrobu statorových lamiel, vstrekovanie rotorov, obrábanie hriadelov a krytov na motory, ako aj dalšie pridružené procesy. Ide pre nás o velmi dôležitý mílnik," priblížil Kandra.
Zároven bude ukoncená výroba kompresorov EM3 na Slovensku s cielom optimalizácie výrobných kapacít EM3 v rámci korporácie. Dosah na zamestnanost v dôsledku zmeny výrobného programu spolocnost nepredpokladá, aktuálne zamestnáva približne 1400 ludí, cím sa stále radí k najväcším zamestnávatelom regiónu. "Osobne vnímam nové príležitosti velmi pozitívne a rovnako ako Nidec som presvedcený, že máme tých správnych ludí, o ktorých sa vieme opriet v procese transformácie nášho závodu na nové produktové portfólio," dodal riaditel.
Nidec Global Appliance sa s viac ako 11.000 zamestnancami v deviatich krajinách zameriava na výrobu a predaj komponentov pre domáce a komercné aplikácie, vrátane chladiacich riešení, motorov do prácok, umývaciek riadu a sušiciek.
 Späť

Najčítanejšie správy