Na bratislavskú burzu cenných papierov vstúpila firma Gevorkyan

  • Február 23, 2024

 Gevorkyan.png

Bratislava 22. februára (TASR) - Na Burzu cenných papierov v Bratislave (BCPB) vstúpila s akciami slovenská firma Gevorkyan. Pre bratislavskú burzu to bude znamenat zvýšenie atraktivity a likvidity trhu. O uvedení firmy na bratislavskú burzu informoval generálny riaditel BCPB Lukáš Bonko vo štvrtok na tlacovej konferencii, kde vstup firmy na burzu cenných papierov specatili podpisom.
"Na burzu vstupuje po dlhom case úspešná spolocnost s akciami. Ocakávame, že to bude mat pozitívny vplyv na celkovú atraktivitu a likviditu trhu, kedže pridávame do portfólia investorov novú a potenciálne atraktívnu investicnú príležitost," uviedol Bonko.
Vstup firmy podla riaditela BCPB ukazuje, že bratislavská burza vie prilákat domáce inovatívne spolocnosti aj na náš trh. "Burza si plní svoju úlohu a poskytuje miesto na obchodovanie pre slovenské spolocnosti. Zároven je to inšpiráciou pre dalšie slovenské spolocnosti, aby vstúpili na náš kapitálový trh, a motiváciou toho, aby sa nebáli podstúpit túto cestu, ktorá prinesie spolocnosti možnosti dalšieho rastu a zároven aj viditelnosti," doplnil Bonko.       
Emitovanie cenných papierov podla BCPB ponúka spolocnostiam prístup k širšiemu spektru investicného kapitálu za potenciálne výhodnejších podmienok, ako sú tradicné bankové úvery. Tento spôsob financovania umožnuje firmám lepšie štruktúrovat svoje kapitálové požiadavky a zároven posilnuje ich profil a reputáciu.
Firma Gevorkyan vznikla v roku 1996 v Banskej Bystrici a podniká v oblasti práškovej metalurgie. Po nedávnom vstupe na pražskú burzu sa rozhodla firma pre obchodovanie s akciami aj na tej bratislavskej. "Burza je jediné miesto, kde viete získat viac investorov bez toho, aby ste stratili kontrolu nad stratégiou," povedal väcšinový majitel firmy Artur Gevorkyan. Ako doplnil, pre firmu je dôležité, že takto môžu získat investorov, ktorí chcú do firmy investovat a kupovat ich akcie.
Podla BCPB alternatívne spôsoby získavania financií pre firmy sa líšia podla potrieb a štádia rozvoja spolocnosti. Emitovanie cenných papierov na verejných trhoch, ako sú akcie a dlhopisy, sú podla burzy cenných papierov výhodnejšie pre väcšie a stabilnejšie spolocnosti, no financovanie cez kapitálové trhy si volia aj menšie rastové spolocnosti so zaujímavým príbehom a realistickým biznis plánom.
 
 Späť

Najčítanejšie správy