TAVOS ponúka majiteľom bazénov dodávky vody cisternou, nezaťažia sieť

  • Apríl 11, 2024

 tavos.jpg

Trnava 10. apríla (TASR) - Trnavská vodárenská spolocnost (TAVOS) prichádza po roku s ponukou dovozu pitnej vody cisternou na napúštanie bazénov pocas letnej sezóny. Chce tak predíst jednorazovým nárazovým zataženiam sietí, uviedol pre TASR generálny riaditel TAVOS Vladimír Púcik.
"Ponuku sme dávali aj v minulom roku, aj sa ciastocne ujala, i ked ludia kalkulujú každý svoj náklad," uviedol. TAVOS pozoruje, že ak majitelia napúštajú v horúcom pocasí bazény, vysoký odber vody spôsobuje zníženie tlaku v sieti. Najmä na dedinách to môže mat priamu súvislost s problémom dodávania pre potreby domácností.
"Pri dovoze vody cisternou zákazníci nezatažujú nárazovo vodovodnú siet. Napúštanie bazéna najmä pri väcších bazénoch je aj casovo nárocné, dlhotrvajúci velký odber vody môže spôsobit v potrubí verejného vodovodu aj uvolnenie inkrustov a zákal," doplnil Púcek.
TAVOS sa zároven obracia na zákazníkov, aby bazény z verejného vodovodu napúštali pomaly a pocas nocných hodín, aby nárazový odber nespôsobil zníženie tlaku v potrubí, prípadne prerušenie dodávky vody z verejného vodovodu.


 Späť

Najčítanejšie správy