Talianska vláda schválila balík na podporu ekonomiky

  • Máj 2, 2024

 crescita-economia-italiana.jpg

Rím 30. apríla (TASR) - Talianska vláda v utorok schválila balík na podporu domácej ekonomiky. Jeho súčasťou sú napríklad daňové úľavy pre firmy, ktoré zamestnávajú zamestnancov na dobu neurčitú, či finančný bonus do výšky 100 eur pre zamestnancov s nízkymi príjmami. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.
Vláda chce povzbudiť zamestnávateľov, aby na trvalý pracovný pomer prijímali ženy alebo osoby mladšie ako 35 rokov. Stimulom pre firmy má byť zníženie príspevkov na sociálne zabezpečenie, ktoré by za týchto pracovníkov platili počas dvoch rokov. Toto opatrenie je súčasťou širšieho balíka, ktorého cieľom je urýchlenie čerpania prostriedkov z Kohézneho fondu EÚ.
V rámci programu peňažného bonusu pre zamestnancov s nízkymi príjmami, v celkovej hodnote okolo 100 miliónov eur, dostanú rodiny s aspoň jedným dieťaťom a príjmom maximálne 28.000 eur ročne v januári budúceho roka 100 eur.
Prvý tajomník ministerstva hospodárstva Maurizio Leo zdôraznil, že vláda musela limitovať objem balíka z dôvodu obmedzených finančných prostriedkov. Taliansko si totiž podľa neho musí dávať veľký pozor na svoje verejné financie. "Chceme dať trhom jasne najavo, že postupujeme s maximálnou opatrnosťou," uviedol Leo.
 Späť

Najčítanejšie správy