Kalendár podujatí

Webinár “Podporte svoje podnikanie v EÚ: internacionalizácia a budovanie kapacít pre MSP”

746
10 Marec2021 OD 09:15
DO 10:15

ONLINE

 

Taliansko-Slovenská obchodná komora Vás srdečne pozýva na webinár “Podporte svoje podnikanie v EÚ: internacionalizácia a budovanie kapacít pre MSP”, ktorý sa bude konať v stredu 10. marca od 9:15 do 10:15 hod.

Webinár, ktorý je zároveň otváracím podujatím programu MobiliseSME, organizuje Španielska obchodná komora v Belgicku a Luxembursku a Fundación Equipo Humano.

KEDY:  streda 10. marca 2021 od 9:15 do 10:15

             stretnutia 1:1 od 10:15 do 11:00

KDE:
ONLINE


O programe


MobiliseSME je pilotný program pre mobilitu podnikov, ktorého cieľom je posilňovať rozvoj zručností a schopností európskych MSP prostredníctvom krátkodobých cezhraničných pobytov ich zamestnancov.

Tento program je kombináciou vzdelávacích cieľov pre zamestnancov, manažérov a (spolu)majiteľov spoločností a medzinárodných obchodných príležitostí pre MSP.

Mnoho podnikateľov vidí v tomto programe príležitosť ako posilniť svoju medzinárodnú spoluprácu, spojiť sily a prispôsobiť svoje podnikanie výzvam, ktoré ešte len prídu.

Otváracie podujatie

Počas tohto online podujatia budú mať spoločnosti a obchodné združenia príležitosť zistiť, ako môžu byť pre nich iniciatívy financované EÚ veľkou pridanou hodnotou, a to nielen prostredníctvom podpory ich rastu a expanzie v EÚ, ale aj zručností ich zamestnancov.

Na webinári vystúpia odborníci na internacionalizáciu, mobilitu pracovníkov, MSP a orgány EÚ s cieľom diskutovať o súčasnej situácii malých a stredných podnikov, ich úlohe na jednotnom trhu EÚ a príležitostiach, ktoré tento trh ponúka.

Bude to tiež šanca pre malé a stredné podniky stretnúť sa tvárou v tvár s ostatnými partnermi a nadviazať novú spoluprácu. Podujatie bude príležitosťou na stretnutie a vytváranie budúcich obchodných príležitostí.

Rečníci a ďalšie podrobnosti

Na webinári sa zúčastnia lokálne kontaktné miesta programu MobiliseSME (obchodné komory, inkubátory, obchodné združenia a odborníci v oblasti mobility a podnikania na úrovni EÚ).

Okrem toho budú na webinári prítomní aj zástupcovia dvoch hlavných odvetví podnikania a MSP v EÚ:

- zástupca Úseku pracovnej mobility, voľného pohybu pracovníkov, útvar EURES Generálneho riaditeľstva pre zamestnanosť, sociálne veci a začlenenie, DG EMPL;

- zástupca Úseku Internacionalizácie MSP Generálneho riaditeľstva pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP, DG GROW.

Webinár bude prebiehať v angličtine.

Program webinára v anglickom jazyku nájdete TU, v slovenskom jazyku TU.

Registrácia 

V prípade záujmu sa môžete zaregistrovať vyplnením formulára TU.

Informácie o webinári nájdete aj na oficiálnej stránke programu MobiliseSME.


Tešíme sa na Vás.