Bill Gates navštívil Slovensko, prišiel podporiť dcéru

  • September 5, 2017

Bill Gates.jpgZakladateľ softvérovej spoločnosti Microsoft a filantrop Bill Gates navštívil Slovensko po trinástich rokoch, aby podporil 21-ročnú dcéru Jennifer Katharine

na jazdeckom Pohári národov, ktorý sa konal v Šamoríne v piatok 1. septembra.

„Pohár národov je medzinárodná súťaž, ktorá je zároveň kvalifikáciou na Svetový pohár v USA v roku 2018,“ povedal pre televíziu JOJ riaditeľ podujatia Denis Monticolo. Televízia JOJ opísala Gatesa ako prívetivého, no pred kameru sa postaviť nechcel. Keď práve nesledoval dcéru ako preteká, čítal knihu.

V Šamoríne cez víkend súťažilo jedenásť štvorčlenných družstiev, Jennifer K. Gates je členkou amerického tímu. Jazdectvu sa profesionálne venuje od detstva.

Bill Gates, ktorého bohatstvo časopis Forbes odhaduje na 86 miliárd dolárov, bol naposledy na Slovensku v januári 2004, kedy tu riešil najmä obchod s verejným sektorom.
Dva roky predtým podpísala vláda s Microsoftom takzvanú multilicenčnú zmluvu, cez ktorú vláda dodnes platí Microsoftu za jeho produkty pre verejnú správu niekoľko miliónov eur ročne.

Nie je to prvýkrát, čo svetová jazdecká súťaž v Šamoríne prilákala na Slovensku prominentov. Predvlani tam prišiel šejk Mohamed bin Rašíd al-Maktúm, premiér a viceprezident Spojených arabských emirátov a emir Dubaja.

Šamorínsky športový areál x-bionic sphere je s rozlohou viac ako sto hektárov najväčším a najmodernejším jazdeckým centrom v strednej Európe. Okrem dostihových dráh a parkúrového areálu je v ňom sedemsto stajní. Nachádza sa tu akvapark, wellness či hotel s 282 izbami a takmer dvetisíc kongresovými miestami. Športový areál pojme až 16 600 divákov.

Vlastník športoviska nie je jasný, ale autorom myšlienky vybudovať tu jazdecký areál je finančník Mário Hoffmann. V minulosti projekt podľa týždenníka Trend financoval bankový holding J&T Finance Group.


 Späť

Najčítanejšie správy