Slovensko zaplavila atmosféra festivalu Dolce Vitaj

  • Jún 10, 2019

dv-2019_fb_event-banner.jpg Festival Dolce Vitaj je pravidelnou kultúrnou udalosťou na Slovensku, ktorá už tradične prebieha počas mesiaca jún.

Dvanásty ročník festivalu ponúkne výber talianskeho umenia vo všetkých žánroch: v divadle, literatúre, vizuálnom umení, fotografii, dizajne, hudbe a vo filme. Stretnutie so spisovateľom Paolo Giordano, výstava Giuseppeho Chiariho či fotografií talianskej krajiny, predstavenie divadelného súboru Fortebraccio z Bologne, koncert Luca dʼAlberto – to je len časť z viac ako desiatky podujatí. Časť festivalu je záréveň venovaná významnej osobnosti talianskej histórie, Leonardovi da Vincimu.

Taliansky festival Dolce vitaj prináša cez tradície a súčasnosť to najlepšie z talianskej kultúry už po dvanásty raz.Je pre mňa potešením, že sa prostredníctvom umenia, filmu a gastronómie festival v roku 2019 dostáva aj do Popradu, Žiliny a ďalších slovenských miest. Tento rok sa nesie v znamení osláv 500. výročia smrti Leonarda da Vinciho a tak sa jednou z nosných tém festivalu stáva renesancia, ktorú si priblížime inscenovanou prednáškou o Leonardovi,  a dokumentárnymi filmami o veľkých majstroch renesancie a baroka. Okrem toho sa vďaka talianskym inštitúciam, spoločnostiam s talianskou účasťou a slovenským partnerským inštitúciam môžeme zoznámiť nielen s ďalšími výnimočnými projektmi z oblasti divadla, hudby, literatúry, ale aj s talianskym životným štýlom súčasnosti. Gabriele Meucci, taliansky veľvyslanec na Slovensku

Ani tohto roku nebudú chýbať ochutnávky skvelej talianskej kuchyne. Na Hviezdoslavovom námestí a Rybnom námestí v Bratislave organizuje Taliansko – Slovenská obchodná komora od 17. do 26. júna Taliansky trh so širokou ponukou charakteristických gastronomických produktov.

Organizátori festivalu Dolce Vitaj: Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave, Veľvyslanectvo Talianskej republiky a Taliansko – Slovenská obchodná komora.

Festival sa koná pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy, Matúša Valla.

Hlavný partner festivalu je: VÚB banka a.s.


 Späť

Najčítanejšie správy