Pellegrini predstavil názov strany a nové tváre

  • Jún 29, 2020

hlas.jpegAndrej Kiska po sneme strany odíde z politky. 

Peter Pellegrini na tlačovej konferencii predstavil meno a logo svojej novej strany, volať sa bude Hlas - Sociálna demokracia. Prípravný výbor strany už oznámil zber podpisov potrebných na jej registráciu.
"Strana, ktorú vám dnes predstavujeme, musí byť strana, v ktorej sa snúbi skúsenosť, odbornosť a profesionalita," skonštatoval Pellegrini s tým, že sa musí skĺbiť aj s mladíckou energiou. Zárove- predstavil aj ďalších 15 mladých tvárí, ktoré budú súčasťou jeho strany.
Pellegrini opätovne potvrdil možnú spoluprácu so stranou Dobrá voľba exministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera. Rozhovory o prípadnej spolupráci by sa mali podľa neho udiať v septembri.
Na registráciu strany je potrebných aspoň 10-tisíc vyzbieraných podpisov. Strana ich musí odovzdať ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splní všetky zákonné podmienky, ministerstvo ju zaregistruje.

Ďalší prieskum agentúry Focus potvrdil vysokú popularitu novej strany Petra Pellegriniho:

 

jún 2020

voľby

OĽaNO

20.3% (37)

25.0%

Hlas-SD

19.3% (36)

-

Sme rodina

9.6% (18)

8.2%

Smer

9.5% (17)

18.3%

SaS

8.8% (16)

6.2%

ĽSNS

8.3% (15)

8.0%

PS

5.9% (11)

7.0%

Za ľudí

3.5% (-)

5.8%Exprezident Andrej Kiska po sneme strany Za ľudí 8. augusta v politike skončí. Okrem neúspechu vo voľbách je dôvodom aj zdravotný stav, keď sa chystá na operáciu, tretiu za posledných päť rokov. Kandidátmi na post šéfa strany sú Veronika Remišová a Juraj Šeliga.

Zdroj: sme.sk, pravda.sk, sme.sk


 Späť

Najčítanejšie správy