TALIANSKO ZARADILI DO ZOZNAMU BEZPEČNÝCH KRAJÍN

  • Júl 2, 2020

matovic.png Zo zoznamu bezpečných krajín vypadli Bulharsko a Čierna hora.

Vo štvrtok po rokovaní konzília odborníkov premiér Igor Matovič oznámil, že Slovensko rozšírilo zoznam “zelených” krajín. Medzi bezpečné pribudli viaceré krajiny:Holandsko, Belgicko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Írsko, Austrália, Japonsko, Nový Zéland, Južná Kórea, Čína. “Je to zoznam krajín, do ktorých je menšie riziko cestovať,” povedal premiér.

Zo zoznamu bezpečných krajín však vypadli Bulharsko a Čierna hora.

Informácia pre dovolenkárov:
Osoby, ktoré prídu z Bulharska a Čiernej Hory od pondelka 6. júla 2020, sa musia prihlásiť na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý im pomôže zorientovať sa v situácii, oboznámi ich s pravidlami domácej izolácie a zmanažuje testovanie na ochorenie COVID-19 (hradené štátom), ktoré je potrebné podstúpiť najskôr na piaty deň po príchode do SR.

Od pondelka 6. júla už osoby prichádzajúce z viac rizikových krajín (v zmysle zoznamu v opatrení ÚVZ SR) nebudú musieť predkladať výsledky testu na ochorenie COVID-19 regionálnemu úradu verejného zdravotníctva.

Mikas pripustil, že ak by sa situácia v Česku a Chorvátsku zhoršila, môžu byť aj tieto krajiny zo zoznamu bezpečných krajín vyškrtnuté. Mapu budú prehodnocovať približne o dva týždne.

Importovaných prípadov z krajín, ktoré nie sú označené ako bezpečné, bolo za jún 42. 14 z toho bolo importovaných z Ukrajiny, rovnako aj z Veľkej Británie. Tiež evidujeme za minulý mesiac prípady importované z bezpečných krajín - 17 z Česka, tri z Nemecka a jeden z Rumunska. Celkovo na Slovensku za jún evidujeme 130 nakazených.

Zdroj: uvzsr.sk, hnonline.sk


 Späť

Najčítanejšie správy