Václav Mika bude viesť agentúru na podporu cestovného ruchu

  • Júl 3, 2020

mika.jpg "Teraz je ten správny čas prispieť k naštartovaniu cestovného ruchu."

Minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) obnoví Agentúru na podporu cestovného ruchu. Na jej čele bude Václav Mika, bývalý šéf TV Markíza či RTVS. zaviazala tiež postaviť nanovo Slovenskú agentúru pre cestovný ruch. Minister Doležal tvrdí, že podpora cestovného ruchu je prioritou.

"Na to potrebujeme skúseného manažéra a mňa veľmi teší, že moju ponuku stať sa súčasťou nášho tímu prijal Václav Mika. Nepoznám v tejto oblasti lepšieho, skúsenejšieho manažéra. Verím, že nám to bude fungovať a že tie výsledky prinesieme," povedal Doležal.

"Cestovný ruch už dávno prerástol tému relaxu, cestovania, oddychu, voľného času. Stáva sa významnou ekonomickou kategóriou a teraz je ten správny čas prispieť k tomu, naštartovať to, pretože Slováci potrebujú cítiť, že dovolenka na Slovensku je pre nich nielen atraktívna, ale aj ekonomicky výhodná," podotkol.

Turisti zo zahraničia súčasne podľa Miku potrebujú vnímať Slovensko ako atraktívne, bezpečné, ale aj dostupné. Slovensko tak chce dostať na mapu svetovej turistiky.

Zdroj: sme.sk

Foto: hnonline.sk

 Späť

Najčítanejšie správy