Aktualizácia koronavírus: utorok 14. júla 2020

  • Júl 14, 2020

covid.jpg Z 1163 testov vykonaných v pondelok bolo 6 pozitívnych.

Za predchádzajúci deň na Slovensku pribudlo šesť prípadov nákazy. Celkovo krajina eviduje 1908 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. V pondelok laboratóriá otestovali 1163 ľudí. Pozitívne prípady sa vyskytli v okresoch Bratislava (2), Prievidza (1), Prešov (1), Košice (1) a Rimavská Sobota (1).

V nemocniciach je naďalej trinásť pacientov, siedmi z nich majú potvrdený COVID-19. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii jeden. Kĺzavý medián zostáva na hodnote 19.

Konzílium odborníkov v pondelok zaradilo na zoznam menej rizikových krajín aj Veľkú Britániu. "Od pondelka 20. júla by tak mali byť umožnené aj pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika do a z Veľkej Británie," informuje bratislavské letisko na sociálnej sieti.

Obnovené by mohli byť lety nízkonákladovej spoločnosti Ryanair na letiská Londýn - Stansted, Birmingham, Manchester a Edinburgh aj nízkonákladového dopravcu Wizz Air do Londýna - Lutonu. "Aktuálne budeme čakať na vydanie správy NOTAM, ktorá lety povolí dopravcom aj oficiálne," dodalo bratislavské letisko.

Európska komisia schválila Slovensku 80 mil. € na výskumnú a testovaciu infraštruktúru pre Covid-19. Testovanie pacientov pred operáciou či klientov zariadení sociálnych služieb tak budú hradiť EÚ fondy. (

V Česku pre koronavírus ukončili detský tábor, v karanténe je viac ako 80 ľudí. Všetci účastníci tábora v Letinách na Plzeňsku vrátane dospelých už podstúpili testy a odborníci plánujú aj kontrolné kolo. Pozitívny test malo jedno dieťa.
 
Zdroj: sme.sk

 Späť

Najčítanejšie správy