Aktualizácia koronavírus: streda 16. september 2020

  • September 16, 2020

corona.jpg 92 nových prípadov koronavírusu a jedno úmrtie.

Testy na Slovensku odhalili ďalších 92 pozitívnych prípadov koronavírusu. Laboratóriá v utorok otestovali 3 235 vzoriek, spolu otestovali už viac ako 390-tisíc vzoriek.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v Bratislave (23), okrese Nitra (12), Prešov (5), Žilina (5), Partizánske (4), Galanta (3), v Košiciach (3), ďalej v okrese Michalovce (3), Námestovo (3), Nové Zámky (3), Banská Bystrica (2), Čadca (2), Piešťany (2), Poprad (2), Prievidza (2), Senec (2), Sobrance (2), Stará Ľubovňa (2), Šaľa (2), Topoľčany (2), a po jednom prípade v okresoch Gelnica, Malacky, Martin, Považská Bystrica, Ružomberok, Snina, Trebišov, Trenčín.
Medzi pozitívne testovanými bolo 48 žien a 44 mužov vo veku od 4 do 90 rokov.

V utorok sa vyskytli prípady ochorenia COVID-19 vo všetkých okresoch Bratislavského kraja. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave spresnil, že medzi pozitívnymi osobami v jeho pôsobnosti sú importy zo zahraničia, ale najmä kontakty už pozitívnych osôb. Zaznamenal aj sporadický výskyt prípadov, ktoré nemali vzájomnú epidemiologickú súvislosť.

Vyliečilo sa ďalších šesť ľudí, celkovo sa už zotavilo 3220 pacientov. V nemocniciach je hospitalizovaných 141 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 107 z nich. Na JIS je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 pacientov.

Na Slovensku pribudlo ďalšie úmrtie na koronavírus. Muž vo veku 66 rokov bol hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Prešove, počas hospitalizácie potreboval podporu umelej pľúcnej ventilácie. V našej krajine je tak 39 oficiálne potvrdených úmrtí na nový koronavírus.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) predpokladá, že kontroly na hranici s Českou republikou, ktorá od piatka 18. septembra pribudne na zoznam rizikových krajín, sa budú konať náhodne. Poznamenal, že kontroly neznamenajú uzavretie hraníc.

Dočasná ochrana pred veriteľmi pre podniky postihnuté krízou spôsobenou pandémiou sa predĺži do konca tohto roka. Nariadenie schválila vláda na svojom stredajšom rokovaní. Od začiatku januára by totiž mal byť účinný zákon o dočasnej ochrane životaschopných podnikov a aktuálna legislatíva o dočasnej ochrane je platná iba do konca septembra.

V Rakúsku pribudlo za uplynulých 24 hodín 789 nových prípadov nákazy koronavírusu, čím počet aktívnych prípadov dosiahol 6660.

V Maďarsku stúpa počet obetí v súvislosti s nákazou koronavírusu. Za posledný deň zomrelo osem chronicky chorých ľudí a potvrdených prípadov pribudlo 581. Celkový počet obetí dosiahol 654 a infikovaných 14 460.

Česko po troch dňoch opäť hlási rekord v počte nových nakazených. V utorok zistili 1677 prípadov ochorenia Covid-19. Laboratóriá vykonali 15 678 testov.
Doteraz najviac pozitívnych prípadov testy zachytili v sobotu: 1541. V nedeľu a v pondelok čísla klesli na 792 a 1038.
 
Zdroj: sme.sk

 Späť

Najčítanejšie správy